
Duizenden bij pro-Palestijnse demonstratie in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Zo'n 15.000 mensen zijn zondag afgekomen op een pro-Palestijnse demonstratie in Rotterdam. Dat zegt de politie tegen een ANP-verslaggever ter plaatse. De betoging begon om 14.00 uur op de Binnenrotte, en richt zich "tegen de etnische zuivering van Palestijnen".
De verschillende organisatoren, waaronder Centrum de Middenweg en Rotterdam Palestina Coalitie (RPC), willen met de demonstratie aandacht vragen voor "de hartverscheurende humanitaire crisis in Palestina". Door de straten van Rotterdam vindt ook een mars plaats, die iets na 16.00 uur begon. Deelnemers lopen met spandoeken met namen van omgekomen mensen in Gaza.
De politie heeft tot dusver verspreid over de middag vijf aanhoudingen verricht. Twee mensen werden aangehouden omdat ze zich niet legitimeerden. De andere drie zijn opgepakt om de verstoring van de openbare orde, zoals belediging, aldus een woordvoerder van de politie.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Door een kapotte bovenleiding bij Gouda Goverwelle is er naar verwachting tot zeker 23.00 uur geen treinverkeer mogelijk tussen Woerden en Gouda. Daardoor kunnen er ook geen treinen rijden tussen Utrecht en Den Haag en tussen Utrecht en Rotterdam.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de gezamenlijke verklaring van ministers van NAVO-landen en defensiebedrijven staan geen meetbare doelen, geeft defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) toe. "Het kan ook bijna niet" om concrete afspraken te maken over bijvoorbeeld het aantal geproduceerde tanks.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politiecommandant Willem Woelders kan nog niet zeggen of de brand en grote stroomstoring aan het spoor te maken hebben met de NAVO-top. De politie meldde eerder al rekening te houden met een misdrijf. "Er is brand geweest, er zijn mogelijk spullen gebruikt om dat te doen. Dus dat neigt naar opzet." Woelders zegt "nog geen enkele indicatie" te hebben dat er sprake is geweest van sabotage. "We zoeken breed naar waar die sporen op duiden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de brand langs het spoor in Amsterdam zijn 25 stroomkabels over een lengte van 30 meter verbrand, meldt ProRail. Een van de kabels is een zogenoemde 3kV-kabel die essentieel is voor de energievoorziening van de trein. Alle kabels moeten volledig worden vervangen en vervolgens een voor een worden getest, aldus ProRail. De verwachting is dat het treinverkeer van en naar Schiphol vanuit Utrecht en Amsterdam tot zeker 23.00 uur dinsdagavond is verstoord.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) is "heel sceptisch" over de bewering van Spanje dat het de NAVO-doelen ook met minder geld kan halen. Dat land stelt dat een wat lossere formulering ruimte laat om de militaire doelen te halen binnen zelf te bepalen financiële kaders.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig verboden om water op te pompen of scheppen uit sloten en singels in delen van de gemeenten De Bilt, Zeist en Utrechtse Heuvelrug. Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden heeft daartoe besloten vanwege de droogte. Het oppompen van slootwater voor vee en brandbestrijding is nog wel toegestaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie neemt de mogelijkheid dat er een directe relatie is met de NAVO-top mee in het onderzoek naar de kapotte stroomkabels rondom Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van demissionair minister David van Weel (Veiligheid en Justitie) over de treinverstoringen van en naar Schiphol. De politie houdt rekening met een misdrijf.
2 uur geleden