Duizenden bezoekers op eerste dag Keukenhof zonder restricties
LISSE (ANP) - Duizenden bezoekers hebben donderdag een bezoek gebracht aan bloemenpark Keukenhof, dat voor het eerst in twee jaar tijd zonder coronarestricties openging. "Met het zonnige lenteweer was het een hele mooie eerste dag", laat een woordvoerster van het bloemenpark weten. Onder de bezoekers waren onder anderen gezinnen met kinderen, maar ook de eerste bussen Duitsers arriveerden bij de bollenvelden.
De Keukenhof bleef bijna twee jaar gesloten vanwege de coronamaatregelen. De medewerkers van het bloemenpark stonden in de startblokken om weer bezoekers te ontvangen. "Elk prulletje werd direct opgepakt en weggegooid, we waren er allemaal mee bezig om het park zo mooi mogelijk te laten zijn. Het ging gewoon op automatische piloot", aldus de woordvoerster.
Alleen tijdens twee weekenden afgelopen april kon een beperkt aantal bezoekers de bloembollen bekijken, terwijl er ook andere coronarestricties golden zoals testen voor toegang. De komende weken moeten bezoekers alleen een tijdslot boeken om binnen te komen, waarna ze zo lang als ze willen kunnen rondlopen tussen de bloembollen.
De Keukenhof is open tot en met zondag 15 mei, elke dag tussen 08.00 uur en 19.30 uur.
Meer uit Binnenland
KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
9 uur geleden