Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden bezoekers onthalen lopers Roparun die miljoenen ophalen

Duizenden bezoekers onthalen lopers Roparun die miljoenen ophalen

ROTTERDAM (ANP) - Naar schatting zeker 10.000 belangstellenden hebben zondagmiddag de lopers van de 34e Roparun onthaald in Rotterdam, meldt een woordvoerder van de organisatie. De lopers van de verschillende teams liepen sinds zaterdag in een vijfhonderd kilometer lange estafette vanuit Enschede en de plaats Clastres in Frankrijk.

"Het dak ging eraf bij de finish, de sfeer was geweldig op de bomvolle Binnenrotte. Alle deelnemers hebben zonder problemen de eindstreep bereikt", aldus de zegsman. Tot nu toe is ruim 3,2 miljoen euro opgehaald. Het definitieve bedrag wordt op 5 juli bekendgemaakt. Vorig jaar was de opbrengst 4,4 miljoen. "Maar we zitten nu al een paar ton hoger dan vorig jaar rond deze tijd. Het bedrag gaat nog omhoog omdat ook na de loop nog geld binnenkomt."

De organisatie maakte vorige week bekend dat zij de komende tien jaar de Stichting Ambulance Wens in Nederland gaat steunen met 22 nieuwe ambulances en ander materiaal ter waarde van in totaal 7 miljoen euro.

Cadeau

Volgens de stichting is dit "het grootste cadeau" dat ze in haar achttienjarige bestaan heeft gekregen. Door de schenking hoeft Stichting Ambulance Wens naar eigen zeggen de komende jaren geen donatiegeld te besteden aan de aanschaf van nieuwe ambulances en kan ze "zich volledig richten op waar het allemaal om draait: het vervullen van wensen van mensen in hun laatste levensfase".

De Roparun is een jaarlijkse sponsorestafetteloop in het pinksterweekend. Vanuit Frankrijk en Enschede lopen de deelnemers in teams naar Rotterdam. Duizenden mensen lopen elk jaar mee. Het geld gaat naar "goede doelen die het leven van mensen met kanker, voor zover mogelijk, draaglijker maken", aldus de initiatiefnemers.

Meer uit Binnenland

Dode door ongeluk met luchtballon bij Friese dorp De Hoeve

DE HOEVE (ANP) - Bij het ongeluk met een luchtballon in het Friese De Hoeve is een persoon om het leven gekomen, bevestigt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Fryslân na berichtgeving door onder meer Omrop Fryslân. Over de identiteit van het slachtoffer is nog niets bekendgemaakt.

3 uur geleden
Eerste partijleider ChristenUnie Kars Veling (77) overleden

NIJKERK (ANP) - De eerste partijleider en lijsttrekker van de ChristenUnie Kars Veling is op 77-jarige leeftijd overleden, meldt onder meer huidig partijleider Mirjam Bikker. Veling was de eerste lijsttrekker en fractievoorzitter van de partij na de fusie van het Gereformeerd Politiek Verbond en de Reformatorische Politieke Federatie. Hij zat eerder voor het GPV in de Eerste Kamer.

4 uur geleden
34 personen in snel neergekomen ballon De Hoeve, zeker 6 gewonden

DE HOEVE (ANP) - In de luchtballon die woensdagavond snel naar beneden kwam in een weiland bij het Friese De Hoeve zaten 34 mensen, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Fryslân weten. Zeker zes mensen zijn gewond geraakt. Zij worden naar het ziekenhuis gebracht. Andere inzittenden worden per bus naar een opvangplek gebracht.

4 uur geleden
Meerdere gewonden bij ongeluk met luchtballon bij De Hoeve

DE HOEVE (ANP) - In de buurt van het Friese dorp De Hoeve zijn meerdere mensen gewond geraakt door een ongeluk met een luchtballon, meldt de Veiligheidsregio Fryslân. Een woordvoerder laat weten dat de ballon snel is neergekomen en dat er meerdere personen in de mand zaten. Om hoeveel gewonden het gaat, wist hij nog niet.

5 uur geleden
Deel flitspalen blijft uit door ICT-problemen bij OM

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de flitsapparatuur in Nederland staat uit en kan niet meer worden aangezet door de ICT-problemen bij het Openbaar Ministerie. Dat bevestigt een woordvoerder van het parket Centrale Verwerking Openbaar Ministerie (CVOM) na berichtgeving door de Leeuwarder Courant en RTL Nieuws. Het gaat om flitspalen die al uitstonden toen het OM zijn systemen offline haalde na een hack. Die flitsers kunnen nu niet worden opgestart.

7 uur geleden
Schoof twijfelt aan bedoelingen Poetin voor gesprek in Alaska

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof is sceptisch over de bedoelingen van de Russische president Vladimir Poetin twee dagen voor het overleg van Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne in Alaska. Volgens Schoof zitten Europa en de Verenigde Staten wel op één lijn met elkaar. De inzet is een staakt-het-vuren in Oekraïne.

7 uur geleden
Kermisbranche bezorgd over toename incidenten met jongeren

APELDOORN (ANP) - De Nationale Bond van Kermisbedrijfhouders (BOVAK) maakt zich zorgen over "de toenemende incidenten waarbij groepen jongeren kermissen verstoren". Volgens de brancheorganisatie voor kermisondernemers zijn voorvallen zoals die van dinsdag in Rosmalen "geen uitzondering meer, maar onderdeel van een zorgwekkende trend".

9 uur geleden