Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden betuigen solidariteit met Israël in Berlijn

Duizenden betuigen solidariteit met Israël in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben in Berlijn gedemonstreerd tegen antisemitisme en voor solidariteit met Israël. Volgens Duitse media was de opkomst wel lager dan de verwachte 10.000 deelnemers. Een brede alliantie van organisaties had opgeroepen tot de manifestatie.

De Duitse president Frank-Walter Steinmeier riep in zijn speech alle burgers in Duitsland op het Joodse leven in het land te beschermen. Deze bescherming is een plicht van de staat, "maar het is ook een burgerplicht", zei Steinmeier. "Ik vraag echt alle mensen in ons land deze burgerplicht ook op zich te nemen".

De voorzitter van de Duits-Israëlische Vereniging, Volker Beck, zei dat Duitsland geschokt is "door dit wrede bloedbad", verwijzend naar de aanval van de militante Palestijnse Hamasbeweging op Israël twee weken geleden. "We rouwen om de doden en we maken ons zorgen over de gijzelaars", zei Beck voor de Brandenburger Tor. "We staan hier omdat we onze solidariteit met Israël willen tonen." Hij voegde eraan toe dat Israël het recht heeft op zelfverdediging.

Een broer en zus van de vermiste, waarschijnlijk door Hamas ontvoerde Yarden Roman zongen op de bijeenkomst het lied Happy Birthday voor hun jarige zus, een Israëlische met de Duitse nationaliteit.

Meer uit Buitenland

Doden bij crash legerhelikopter in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.

8 minuten geleden
Zelensky: Poetin heeft na vier jaar oorlog doelen niet bereikt

KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.

57 minuten geleden
Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

3 uur geleden
Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

5 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

6 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

6 uur geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

6 uur geleden