Duizenden betuigen solidariteit met Israël in Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben in Berlijn gedemonstreerd tegen antisemitisme en voor solidariteit met Israël. Volgens Duitse media was de opkomst wel lager dan de verwachte 10.000 deelnemers. Een brede alliantie van organisaties had opgeroepen tot de manifestatie.
De Duitse president Frank-Walter Steinmeier riep in zijn speech alle burgers in Duitsland op het Joodse leven in het land te beschermen. Deze bescherming is een plicht van de staat, "maar het is ook een burgerplicht", zei Steinmeier. "Ik vraag echt alle mensen in ons land deze burgerplicht ook op zich te nemen".
De voorzitter van de Duits-Israëlische Vereniging, Volker Beck, zei dat Duitsland geschokt is "door dit wrede bloedbad", verwijzend naar de aanval van de militante Palestijnse Hamasbeweging op Israël twee weken geleden. "We rouwen om de doden en we maken ons zorgen over de gijzelaars", zei Beck voor de Brandenburger Tor. "We staan hier omdat we onze solidariteit met Israël willen tonen." Hij voegde eraan toe dat Israël het recht heeft op zelfverdediging.
Een broer en zus van de vermiste, waarschijnlijk door Hamas ontvoerde Yarden Roman zongen op de bijeenkomst het lied Happy Birthday voor hun jarige zus, een Israëlische met de Duitse nationaliteit.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.
12 minuten geledenSHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
5 uur geleden