Duizenden betuigen solidariteit met Israël in Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben in Berlijn gedemonstreerd tegen antisemitisme en voor solidariteit met Israël. Volgens Duitse media was de opkomst wel lager dan de verwachte 10.000 deelnemers. Een brede alliantie van organisaties had opgeroepen tot de manifestatie.
De Duitse president Frank-Walter Steinmeier riep in zijn speech alle burgers in Duitsland op het Joodse leven in het land te beschermen. Deze bescherming is een plicht van de staat, "maar het is ook een burgerplicht", zei Steinmeier. "Ik vraag echt alle mensen in ons land deze burgerplicht ook op zich te nemen".
De voorzitter van de Duits-Israëlische Vereniging, Volker Beck, zei dat Duitsland geschokt is "door dit wrede bloedbad", verwijzend naar de aanval van de militante Palestijnse Hamasbeweging op Israël twee weken geleden. "We rouwen om de doden en we maken ons zorgen over de gijzelaars", zei Beck voor de Brandenburger Tor. "We staan hier omdat we onze solidariteit met Israël willen tonen." Hij voegde eraan toe dat Israël het recht heeft op zelfverdediging.
Een broer en zus van de vermiste, waarschijnlijk door Hamas ontvoerde Yarden Roman zongen op de bijeenkomst het lied Happy Birthday voor hun jarige zus, een Israëlische met de Duitse nationaliteit.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
7 uur geledenTOKYO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op forse winst bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens de jongste prognose van de Japanse publieke omroep NHK behaalt de conservatieve coalitie zeker 310 van de 465 zetels in het Lagerhuis van het parlement. Daarmee is er een machtige tweederdemeerderheid voor de Liberaal-Democratische Partij (LDP) van Takaichi en de veel kleinere Japanse Innovatiepartij.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
11 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
12 uur geleden