Duizenden betuigen solidariteit met Israël in Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben in Berlijn gedemonstreerd tegen antisemitisme en voor solidariteit met Israël. Volgens Duitse media was de opkomst wel lager dan de verwachte 10.000 deelnemers. Een brede alliantie van organisaties had opgeroepen tot de manifestatie.
De Duitse president Frank-Walter Steinmeier riep in zijn speech alle burgers in Duitsland op het Joodse leven in het land te beschermen. Deze bescherming is een plicht van de staat, "maar het is ook een burgerplicht", zei Steinmeier. "Ik vraag echt alle mensen in ons land deze burgerplicht ook op zich te nemen".
De voorzitter van de Duits-Israëlische Vereniging, Volker Beck, zei dat Duitsland geschokt is "door dit wrede bloedbad", verwijzend naar de aanval van de militante Palestijnse Hamasbeweging op Israël twee weken geleden. "We rouwen om de doden en we maken ons zorgen over de gijzelaars", zei Beck voor de Brandenburger Tor. "We staan hier omdat we onze solidariteit met Israël willen tonen." Hij voegde eraan toe dat Israël het recht heeft op zelfverdediging.
Een broer en zus van de vermiste, waarschijnlijk door Hamas ontvoerde Yarden Roman zongen op de bijeenkomst het lied Happy Birthday voor hun jarige zus, een Israëlische met de Duitse nationaliteit.
Meer uit Buitenland
LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
41 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
4 uur geleden