Duizenden betuigen solidariteit met Israël in Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben in Berlijn gedemonstreerd tegen antisemitisme en voor solidariteit met Israël. Volgens Duitse media was de opkomst wel lager dan de verwachte 10.000 deelnemers. Een brede alliantie van organisaties had opgeroepen tot de manifestatie.
De Duitse president Frank-Walter Steinmeier riep in zijn speech alle burgers in Duitsland op het Joodse leven in het land te beschermen. Deze bescherming is een plicht van de staat, "maar het is ook een burgerplicht", zei Steinmeier. "Ik vraag echt alle mensen in ons land deze burgerplicht ook op zich te nemen".
De voorzitter van de Duits-Israëlische Vereniging, Volker Beck, zei dat Duitsland geschokt is "door dit wrede bloedbad", verwijzend naar de aanval van de militante Palestijnse Hamasbeweging op Israël twee weken geleden. "We rouwen om de doden en we maken ons zorgen over de gijzelaars", zei Beck voor de Brandenburger Tor. "We staan hier omdat we onze solidariteit met Israël willen tonen." Hij voegde eraan toe dat Israël het recht heeft op zelfverdediging.
Een broer en zus van de vermiste, waarschijnlijk door Hamas ontvoerde Yarden Roman zongen op de bijeenkomst het lied Happy Birthday voor hun jarige zus, een Israëlische met de Duitse nationaliteit.
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
16 uur geleden