Duizenden betogen na pro-Russische uitslag verkiezingen Georgië
TBILISI (ANP/RTR) - In de oud-Sovjetrepubliek Georgië is een protest begonnen tegen de pro-Russische uitslag bij de parlementsverkiezingen. Bij het parlement in de hoofdstad Tbilisi verzamelden zich duizenden mensen. Zij stellen dat is gefraudeerd waardoor de regeringspartij Georgische Droom tot winnaar kon worden uitgeroepen.
De pro-Europese president Salome Zoerabisjvili en de oppositie hadden opgeroepen tot de betoging. Volgens de partijloze president is bij het stemmen "Russische methodologie" toegepast, waarbij propaganda werd ingezet en resultaten werden vervalst.
Volgens de Georgische kiescommissie behaalde Georgische Droom met iets meer dan 54 procent van de stemmen een absolute meerderheid. Exitpolls toonden een veel slechter resultaat. Internationale verkiezingswaarnemers constateerden veel onregelmatigheden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.
43 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
9 uur geleden