Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden betogen in Thailand tegen de regering

Duizenden betogen in Thailand tegen de regering

BANGKOK (ANP) - In de Thaise hoofdstad Bangkok zijn duizenden studenten de straat op gegaan om te demonstreren tegen de conservatieve regering. Volgens de politie zijn er zeker 5000 betogers op de been.

Ze kwamen samen in de buurt van de Thammasat-universiteit en verspreidden zich vervolgens naar Sanam Luang, een Malieveld-achtig park voor het Koninklijk Paleis. Er worden nog veel meer demonstranten verwacht. Het moet een vreedzaam protest worden, zei een van de studentenleiders eerder.

In Thailand is sinds een militaire coup in 2014 generaal Prayut Chan-o-cha aan de macht. Al maanden wordt er tegen deze regering gedemonstreerd, alsook tegen de macht van de koning, Maha Vajiralongkorn, die overigens veel tijd doorbrengt in het zuiden van Duitsland.

De betogers willen onder meer dat de extreem strenge wet die majesteitsschennis verbiedt, van tafel gaat. Ook moet de constitutionele macht van de koning worden ingeperkt en zijn zeggenschap over het leger en de overheidsfinanciën.

Meer uit Buitenland

Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

27 minuten geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

1 uur geleden
Macron: slachtoffers schietpartij doelwit om geloof en huidskleur

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.

1 uur geleden
Terreuronderzoek geopend naar verdachte schietpartij Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.

1 uur geleden
Franse scholieren roepen op tot protest na gesprek met Macron

PARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.

2 uur geleden
Filipijnse autoriteiten starten onderzoek naar vader van Meghan

MANILA (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Filipijnen zijn een onderzoek begonnen naar Thomas Markle, de vader van Meghan Markle. De 82-jarige schoonvader van de Britse prins Harry, die een periode in het Filipijnse Cebu heeft gewoond, wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik.

2 uur geleden
Kremlin: details evacuatie Olesjky worden besproken met Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt met Oekraïne de details te bespreken rond een humanitair bestand in het door Rusland bezette Oekraïense Olesjky. Dat bestand werd bemiddeld door de Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump, zo meldde het Witte Huis vrijdag.

3 uur geleden