Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden betogen in Duitsland tegen oorlog in Oekraïne en Gaza

Duizenden betogen in Duitsland tegen oorlog in Oekraïne en Gaza

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben in verscheidene Duitse steden zoals gebruikelijk in het paasweekend betoogd tegen oorlog. Het overkoepelende Netwerk Vredescoöperatief is naar eigen zeggen tevreden met de opkomst van zaterdag in onder meer Berlijn, Stuttgart, Bremen, Keulen en München. Het zou in totaal om meer dan 10.000 betogers gaan.

De 'paasmarsen' tegen oorlog stammen uit de tijd van de Koude Oorlog (1947-1989). Mensen gaan de straat op tegen oorlog en de wapenindustrie. De meeste betogers waren zaterdagmiddag op de been vanaf de Karl-Marx-Allee in Berlijn. Daar waren tussen de 3500 en 6000 mensen.

Ze keerden zich onder meer tegen het uitblijven van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland, de wapenleveranties aan onder meer Oekraïne en de Israëlische aanvallen op de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Iraanse media: nucleaire kwestie geen onderdeel langer bestand

TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.

55 minuten geleden
Pakistan spreekt over betekenisvolle voortuitgang Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.

1 uur geleden
Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

4 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.

7 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

7 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

9 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

9 uur geleden