Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden bedrijven erbij op wachtlijst voor overvol stroomnet

Duizenden bedrijven erbij op wachtlijst voor overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Het lukt nog niet om meer ruimte te vinden voor bedrijven op het overvolle stroomnet. De wachtlijst is in een paar maanden tijd gegroeid van 12.000 naar 14.000 ondernemingen. Dat meldt demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans (VVD) aan de Tweede Kamer. Zij wil om tafel met netbeheerders en het bedrijfsleven. "Gemakkelijke oplossingen zijn er niet meer", waarschuwt zij.

Hermans had haar hoop onder meer gevestigd op flexibiliteit van bedrijven die op piekmomenten minder kunnen verbruiken, zodat er ruimte komt voor anderen. Op die manier zou de bestaande netcapaciteit beter kunnen worden benut, zolang de benodigde uitbreiding en verzwaring van het stroomnet nog niet is gerealiseerd.

Maar deze aanpak "komt in de praktijk nog onvoldoende van de grond", moet de minister nu erkennen. Het kost netbeheerders veel moeite om grootverbruikers hiertoe te verleiden. Om deze maatregel echt tot een succes te maken, is bovendien medewerking nodig van bedrijven die zelf nu geen hinder ondervinden van de krapte op het stroomnet, ook wel netcongestie genoemd.

Gasgeneratoren

Nu al wordt op plekken met grote capaciteitsproblemen op piekmomenten elektriciteit opgewekt met gasgeneratoren. "Fossiele opwek met gas is geen toekomstbestendige oplossing", vindt ook Hermans. Maar het kan volgens de minister een noodzakelijke stap zijn op weg naar een economie waarin bedrijven juist afstappen van fossiele brandstoffen.

Daarnaast wordt bekeken of het bestaande net zwaarder kan worden belast. Netbeheerders onderzoeken nu of dit kan zonder dat de betrouwbaarheid in het geding komt. De eerste resultaten daarvan worden volgende maand al verwacht, het eindrapport begin volgend jaar.

Meer uit Financieel

AEX-index begint met nieuw record aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een nieuw record begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke week met onder meer rentebesluiten in de Verenigde Staten, de eurozone en Japan. In Amsterdam openen deze week de AEX-bedrijven ASMI, Adyen, ING en Shell de boeken. Daarnaast komen grote Amerikaanse techbedrijven als Google-eigenaar Alphabet, Microsoft, Facebook-moederbedrijf Meta en iPhone-maker Apple met cijfers.

2 uur geleden
Problemen in luchtvaart door shutdown Amerikaanse overheid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De shutdown van de Amerikaanse overheid veroorzaakt steeds grotere maatschappelijke ontwrichting in de Verenigde Staten, nu de impasse tussen de Republikeinen en Democraten over een overheidsbegroting al bijna een maand duurt. Zo voorzien autoriteiten ook toenemende problemen in de luchtvaart. Verder raakt de shutdown de voedselhulp.

2 uur geleden
Onderzoek: Nederland heeft veel meer arbeidsmigranten dan gedacht

ROTTERDAM (ANP) - De omvang van arbeidsmigratie in Nederland is veel groter dan gedacht. Waar de overheid spreekt over 220.000 tot 700.000 arbeidsmigranten, telt de Nederlandse arbeidsmarkt in werkelijkheid rond de 1,7 miljoen buitenlandse werknemers. Dat meldt onderzoeksbureau Intelligence Group naar aanleiding van nieuw onderzoek naar arbeidsmigratie in Nederland.

3 uur geleden
Bunq zet stap in uitbreiding naar Verenigde Staten

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft in de Verenigde Staten een zogenoemde broker-dealervergunning gekregen. Dat maakt het mogelijk dat gebruikers in dat land via bunq kunnen investeren in onder meer Amerikaanse aandelen en beleggingsfondsen. Volgens de Nederlandse bank gaat het om een stap in zijn uitbreiding naar de VS.

3 uur geleden
Fitnessketen Basic-Fit neemt branchegenoot Clever Fit over

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit neemt branchegenoot Clever Fit over. Met die overname wordt Basic-Fit naar eigen zeggen de grootste uitbater van sportscholen in Europa en ook marktleider in Duitsland. Daarnaast breidt Basic-Fit met de overname uit naar twaalf Europese landen. Nu is het bedrijf nog aanwezig in zes Europese landen.

3 uur geleden
Amazon investeert komende jaren 1,4 miljard euro in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Amazon investeert tot en met 2027 ruim 1,4 miljard euro in Nederland om het aanbod van de webwinkel en de bezorging te verbeteren. Dit gebeurt onder meer door de plaatsing van meer pakketkluizen. Ook naar AWS, de cloudservice van het Amerikaanse concern, gaat meer geld.

3 uur geleden
Eerste vlucht tussen India en China in 5 jaar landt in Guangzhou

GUANGZHOU (ANP/AFP) - De eerste directe commerciƫle vlucht tussen het Chinese vasteland en India in meer dan vijf jaar is geland in Guangzhou, zo blijkt uit luchthaveninformatie. Het vliegtuig van het door de Nederlander Pieter Elbers geleide IndiGo was opgestegen in Calcutta.

13 uur geleden