Duizenden banen weg bij industrieel toeleverancier Schaeffler
HERZOGENAURACH (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De grote Duitse industriële toeleverancier Schaeffler is van plan duizenden banen in Europa te schrappen om zo kosten te besparen en de winstgevendheid te verbeteren. Schaeffler heeft vooral te maken met een zwakkere vraag naar zijn producten vanuit de autosector.
Volgens het bedrijf uit Herzogenaurach gaan er in Europa 4700 arbeidsplaatsen verloren, waarvan 2800 in Duitsland. Door de ingreep worden tien locaties in eigen land geraakt. Verder sluit Schaeffler twee van de vijf locaties elders in Europa. Het kostenbesparingsprogramma moet de komende jaren afgerond worden en tot honderden miljoenen aan jaarlijkse bezuinigingen leiden.
Schaeffler rondde onlangs nog de overname af van het bedrijf Vitesco, dat zich richt op elektrische en hybride aandrijvingen voor voertuigen. Daarmee was 3,6 miljard euro gemoeid. Het nieuwe fusiebedrijf telt nu wereldwijd ongeveer 120.000 werknemers, waaronder ook in China en de Verenigde Staten. Het concern heeft volgens de eigen website ook een kantoor in Barneveld.
Sluiting locaties
Het bedrijf zegt dat tegen het einde van het jaar meer details naar buiten komen over welke locaties gesloten worden. Er worden ook arbeidsplaatsen overgeplaatst. Topman Klaus Rosenfeld stelt dat de herstructurering nodig is om de concurrentiekracht van Schaeffler op de langere termijn veilig te stellen. Zo is Schaeffler een belangrijke toeleverancier aan Volkswagen, waar tienduizenden banen komen te vervallen.
Ook andere bedrijven in Duitsland die actief zijn met toeleveringen aan de industrie en autosector zetten het mes in het personeelsbestand door de zwakke marktomstandigheden. Zo gaan bij Continental, Bosch en ZF Friedrichshafen eveneens duizenden banen verloren.
Banen op de tocht bij Michelin
De Franse bandenfabrikant Michelin maakte dinsdag bekend twee fabrieken in het westen van Frankrijk te sluiten, met het verlies van ruim 1200 banen. Michelin wees daarbij onder meer op toenemende concurrentie van Aziatische merken en hoge energiekosten. Werknemers van die fabrieken gaan demonstreren tegen de sluitingsplannen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.
6 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.
7 uur geleden