Duizenden banen weg bij industrieel toeleverancier Schaeffler
HERZOGENAURACH (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De grote Duitse industriële toeleverancier Schaeffler is van plan duizenden banen in Europa te schrappen om zo kosten te besparen en de winstgevendheid te verbeteren. Schaeffler heeft vooral te maken met een zwakkere vraag naar zijn producten vanuit de autosector.
Volgens het bedrijf uit Herzogenaurach gaan er in Europa 4700 arbeidsplaatsen verloren, waarvan 2800 in Duitsland. Door de ingreep worden tien locaties in eigen land geraakt. Verder sluit Schaeffler twee van de vijf locaties elders in Europa. Het kostenbesparingsprogramma moet de komende jaren afgerond worden en tot honderden miljoenen aan jaarlijkse bezuinigingen leiden.
Schaeffler rondde onlangs nog de overname af van het bedrijf Vitesco, dat zich richt op elektrische en hybride aandrijvingen voor voertuigen. Daarmee was 3,6 miljard euro gemoeid. Het nieuwe fusiebedrijf telt nu wereldwijd ongeveer 120.000 werknemers, waaronder ook in China en de Verenigde Staten. Het concern heeft volgens de eigen website ook een kantoor in Barneveld.
Sluiting locaties
Het bedrijf zegt dat tegen het einde van het jaar meer details naar buiten komen over welke locaties gesloten worden. Er worden ook arbeidsplaatsen overgeplaatst. Topman Klaus Rosenfeld stelt dat de herstructurering nodig is om de concurrentiekracht van Schaeffler op de langere termijn veilig te stellen. Zo is Schaeffler een belangrijke toeleverancier aan Volkswagen, waar tienduizenden banen komen te vervallen.
Ook andere bedrijven in Duitsland die actief zijn met toeleveringen aan de industrie en autosector zetten het mes in het personeelsbestand door de zwakke marktomstandigheden. Zo gaan bij Continental, Bosch en ZF Friedrichshafen eveneens duizenden banen verloren.
Banen op de tocht bij Michelin
De Franse bandenfabrikant Michelin maakte dinsdag bekend twee fabrieken in het westen van Frankrijk te sluiten, met het verlies van ruim 1200 banen. Michelin wees daarbij onder meer op toenemende concurrentie van Aziatische merken en hoge energiekosten. Werknemers van die fabrieken gaan demonstreren tegen de sluitingsplannen.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
13 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
17 uur geleden