Duizenden Australiërs geëvacueerd vanwege overstromingen
MELBOURNE (ANP) - Duizenden Australiërs hebben vrijdag hun huizen moeten verlaten vanwege overstromingen. Onder meer het westen van de stad Melbourne is getroffen.
Het zuidoosten van het land heeft al twee dagen te maken met hevige regenval met overstromingen als gevolg. Grote delen van de staat Victoria, het zuiden van New South Wales en het noordelijke deel van eilandstaat Tasmanië worden geplaagd door het stijgende water.
Het Australische bureau voor Meteorologie laat weten dat het water in sommige rivieren hoger staat dan ooit. Zo overstijgt het waterpeil van de rivier Goulburn, zo'n 100 kilometer ten noorden van Melbourne, de recordhoogte van 7,64 meter die in 1974 werd gemeten.
Ondanks de voorspelling dat de regen vrijdagavond afneemt, liet de premier van de staat Victoria in een televisie-interview weten dat de problemen verre van over zijn. "We gaan het water nog verder zien stijgen, meer huizen onder water zien komen en meer gemeenschappen afgesloten zien raken", aldus Daniel Andrews.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
53 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.
4 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.
5 uur geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker elf levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/RTR) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.
6 uur geleden