Duizenden Australiërs geëvacueerd vanwege overstromingen
MELBOURNE (ANP) - Duizenden Australiërs hebben vrijdag hun huizen moeten verlaten vanwege overstromingen. Onder meer het westen van de stad Melbourne is getroffen.
Het zuidoosten van het land heeft al twee dagen te maken met hevige regenval met overstromingen als gevolg. Grote delen van de staat Victoria, het zuiden van New South Wales en het noordelijke deel van eilandstaat Tasmanië worden geplaagd door het stijgende water.
Het Australische bureau voor Meteorologie laat weten dat het water in sommige rivieren hoger staat dan ooit. Zo overstijgt het waterpeil van de rivier Goulburn, zo'n 100 kilometer ten noorden van Melbourne, de recordhoogte van 7,64 meter die in 1974 werd gemeten.
Ondanks de voorspelling dat de regen vrijdagavond afneemt, liet de premier van de staat Victoria in een televisie-interview weten dat de problemen verre van over zijn. "We gaan het water nog verder zien stijgen, meer huizen onder water zien komen en meer gemeenschappen afgesloten zien raken", aldus Daniel Andrews.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal de oorlog in Oekraïne winnen. Dat zei president Vladimir Poetin in zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak, die traditioneel kort voor het ingaan van het nieuwe jaar op televisie wordt uitgezonden. Het oostelijkste deel van Rusland, het schiereiland Kamtsjatka, ging om 13.00 uur Nederlandse tijd als eerste gebied in Rusland het nieuwe jaar in. Later wordt de toespraak uitgezonden in de tien andere tijdzones die Rusland beslaat.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In zijn nieuwjaarstoespraak tot het Chinese volk heeft president Xi Jinping zijn lof uitgesproken voor zijn landgenoten en hun inzet voor China en de Chinese belangen. Ook zei hij dat China zich wil blijven inzetten voor "wereldvrede en het bouwen van een gemeenschap met een gedeelde blik op de toekomst van de mensheid". Xi: "Laten we voorwaarts treden, moedig, vitaal en energiek als paarden, en vechten voor onze dromen en ons geluk."
3 uur geledenBRUSSEL/JERUZALEM/GENÈVE (ANP/AFP) - Eurocommissaris Hadja Lahbib heeft beklemtoond dat Israëlische maatregelen tegen niet-gouvernementele organisaties die actief zijn in de Gazastrook "vitale hulp" aan de belegerde strook zullen blokkeren.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Russische bewering dat Oekraïne drones heeft afgevuurd op de woning van president Vladimir Poetin is een "opzettelijke afleiding" van de vredesinspanningen, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Bijna zestig vrouwelijke parlementsleden in Japan, onder wie premier Sanae Takaichi, hebben een petitie ingediend waarin ze pleiten voor meer toiletten in het parlementsgebouw. Bij de afgelopen verkiezingen is het aantal vrouwelijke politici flink gestegen, maar het aantal toiletten blijft in vergelijking ver achter.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
7 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken waren bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei. China bevestigt de militaire oefeningen "succesvol te hebben afgerond".
8 uur geleden