Duizenden Australiërs geëvacueerd vanwege overstromingen
MELBOURNE (ANP) - Duizenden Australiërs hebben vrijdag hun huizen moeten verlaten vanwege overstromingen. Onder meer het westen van de stad Melbourne is getroffen.
Het zuidoosten van het land heeft al twee dagen te maken met hevige regenval met overstromingen als gevolg. Grote delen van de staat Victoria, het zuiden van New South Wales en het noordelijke deel van eilandstaat Tasmanië worden geplaagd door het stijgende water.
Het Australische bureau voor Meteorologie laat weten dat het water in sommige rivieren hoger staat dan ooit. Zo overstijgt het waterpeil van de rivier Goulburn, zo'n 100 kilometer ten noorden van Melbourne, de recordhoogte van 7,64 meter die in 1974 werd gemeten.
Ondanks de voorspelling dat de regen vrijdagavond afneemt, liet de premier van de staat Victoria in een televisie-interview weten dat de problemen verre van over zijn. "We gaan het water nog verder zien stijgen, meer huizen onder water zien komen en meer gemeenschappen afgesloten zien raken", aldus Daniel Andrews.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-landen hebben ermee ingestemd om niet langer een speciale asielstatus te verlenen aan dienstplichtige Oekraïners die nieuw naar de EU vluchten. Dat voorstel deed de Europese Commissie een paar weken geleden. Die status blijft intact voor alle Oekraïners die al naar de EU zijn gevlucht.
11 minuten geledenFONTAINEBLEAU/PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk worden na erg warme dagen hevige onweersbuien verwacht in vrijwel heel het land. Weerberichten waarschuwen voor onweer met veel regenval, hagel en windstoten. De onweersbuien zouden enkele dagen duren. Het weer betekent een opluchting voor brandbestrijders in het door een aantal natuurbranden geplaagde land.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Elk arrestatieteam van immigratiedienst ICE zal voortaan een agent met een bodycam hebben. Dat belooft het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS) volgens CBS News. Dit na de twee dodelijke schietincidenten van afgelopen week.
25 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vliegt komend weekend naar de Verenigde Staten. Dat zeggen bronnen tegen Israëlische media als The Jerusalem Post. Netanyahu zou de Amerikaanse president Donald Trump willen ontmoeten, al staat zo'n verzoek officieel nog niet ingepland.
28 minuten geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het dodental door de uitbraak van ebola in de Democratische Republiek Congo is in ongeveer twee weken verdubbeld. Het officiële dodental staat inmiddels op 754, een forse toename ten opzichte van de 377 doden die op 28 juni werden gemeld. Het aantal bevestigde besmettingen is inmiddels de 2000 voorbij.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Na een giftig lek op een vrachtschip in de Belgische Waaslandhaven, bij Antwerpen, dinsdagavond zijn tientallen havenmedewerkers ziek geworden. Eén iemand ligt op de intensive care. 25 anderen werden onwel door de vrijgekomen dampen, maar hoefden niet in het ziekenhuis te blijven. Volgens burgemeester Marc Van de Vijver van Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht lijkt het grootste gevaar inmiddels geweken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Iran meldt tientallen burgerdoden door de Amerikaanse luchtaanvallen van de afgelopen dagen in het zuiden van het land. Ook zouden honderden mensen gewond zijn geraakt.
2 uur geleden