Duizenden Australiërs geëvacueerd vanwege overstromingen
MELBOURNE (ANP) - Duizenden Australiërs hebben vrijdag hun huizen moeten verlaten vanwege overstromingen. Onder meer het westen van de stad Melbourne is getroffen.
Het zuidoosten van het land heeft al twee dagen te maken met hevige regenval met overstromingen als gevolg. Grote delen van de staat Victoria, het zuiden van New South Wales en het noordelijke deel van eilandstaat Tasmanië worden geplaagd door het stijgende water.
Het Australische bureau voor Meteorologie laat weten dat het water in sommige rivieren hoger staat dan ooit. Zo overstijgt het waterpeil van de rivier Goulburn, zo'n 100 kilometer ten noorden van Melbourne, de recordhoogte van 7,64 meter die in 1974 werd gemeten.
Ondanks de voorspelling dat de regen vrijdagavond afneemt, liet de premier van de staat Victoria in een televisie-interview weten dat de problemen verre van over zijn. "We gaan het water nog verder zien stijgen, meer huizen onder water zien komen en meer gemeenschappen afgesloten zien raken", aldus Daniel Andrews.
Meer uit Buitenland
VIACHA (ANP) - Het bevestigde dodental door een explosie op een legerbasis in de Boliviaanse plaats Viacha is opgelopen tot negen. Dat maakten de autoriteiten van het land bekend.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.
8 uur geledenHELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.
8 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.
10 uur geleden