Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Armeniërs eisen snel vertrek premier Pasjinian

Duizenden Armeniërs eisen snel vertrek premier Pasjinian

JEREVAN (ANP/DPA/AFP) - Meer dan 15.000 Armeniërs zijn zaterdag de straat opgegaan om het vertrek van regeringsleider Nikol Pasjinian te eisen. De politieke oppositie heeft de premier volgens het Russische persbureau Interfax tot 8 december de tijd gegeven op te stappen. Zijn veiligheid wordt gegarandeerd.

Het was de grootste demonstratie in het land sinds de afspraak de strijd met Azerbeidzjan over het conflictgebied Nagorno-Karabach te staken. Voor het eerst deden in hoofdstad Jerevan ook vertegenwoordigers van de invloedrijke Armeens Apostolische Kerk mee. De betogers bestempelen Pasjinian als verrader. De oppositie heeft ex-premier Vazgen Manoekjan in beeld. Deze leidde Armenië dertig jaar geleden naar de onafhankelijkheid.

Pasjinian ondertekende bijna een maand geleden met de Russische president Vladimir Poetin en de Azerbeidzjaanse leider Ilham Alijev het vredesverdrag voor de betwiste regio in het zuiden van de Kaukasus. Daarmee werd op 10 november een wapenstilstand van kracht, bewaakt door 2000 Russische soldaten. Armenië deed afstand van behoorlijk grote gebieden. Azerbeidzjan vierde dat als overwinning, veel Armeniërs verwijten de regering capitulatie.

Meer uit Buitenland

Zelensky presenteert details uit Amerikaans 20-puntenplan

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.

1 uur geleden
Turkije vindt zwarte doos van vliegtuig Libische legerleider

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.

1 uur geleden
Politieagenten gewond in Moskou nabij plek waar generaal omkwam

MOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.

4 uur geleden
VS leggen visumsancties op aan voormalige EU-commissaris

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.

9 uur geleden
Oud-president Brazilië mag cel uit voor operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.

13 uur geleden
Turkije: wrak privéjet Libische legerleider aangetroffen

ANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.

13 uur geleden
Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

18 uur geleden