Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Armeniërs eisen snel vertrek premier Pasjinian

Duizenden Armeniërs eisen snel vertrek premier Pasjinian

JEREVAN (ANP/DPA/AFP) - Meer dan 15.000 Armeniërs zijn zaterdag de straat opgegaan om het vertrek van regeringsleider Nikol Pasjinian te eisen. De politieke oppositie heeft de premier volgens het Russische persbureau Interfax tot 8 december de tijd gegeven op te stappen. Zijn veiligheid wordt gegarandeerd.

Het was de grootste demonstratie in het land sinds de afspraak de strijd met Azerbeidzjan over het conflictgebied Nagorno-Karabach te staken. Voor het eerst deden in hoofdstad Jerevan ook vertegenwoordigers van de invloedrijke Armeens Apostolische Kerk mee. De betogers bestempelen Pasjinian als verrader. De oppositie heeft ex-premier Vazgen Manoekjan in beeld. Deze leidde Armenië dertig jaar geleden naar de onafhankelijkheid.

Pasjinian ondertekende bijna een maand geleden met de Russische president Vladimir Poetin en de Azerbeidzjaanse leider Ilham Alijev het vredesverdrag voor de betwiste regio in het zuiden van de Kaukasus. Daarmee werd op 10 november een wapenstilstand van kracht, bewaakt door 2000 Russische soldaten. Armenië deed afstand van behoorlijk grote gebieden. Azerbeidzjan vierde dat als overwinning, veel Armeniërs verwijten de regering capitulatie.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

3 uur geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

4 uur geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

6 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

7 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

7 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

8 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

8 uur geleden