Duizenden Amsterdammers moeten wachten op energietoeslag
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden huishoudens in Amsterdam moeten langer wachten op de energietoeslag van 800 euro die ze hebben aangevraagd. Vanwege de grote hoeveelheid aanvragen, duurt de afhandeling langer dan gepland, zo meldt wethouder Marjolein Moorman (Armoede) in een antwoord op schriftelijke vragen van D66.
De ruim 75.000 bij de gemeente bekende minimahuishoudens hebben in de eerste helft van het jaar automatisch al een energietoeslag van 800 euro op hun rekening gekregen. Daarnaast konden minima die nog geen beroep doen op een gemeentelijke uitkering, zoals de bijstand, vanaf 3 mei zelf een aanvraag doen. In totaal kwamen er zo'n 14.000 aanvragen binnen. Ruim 5000 huishoudens hebben inmiddels het geld ontvangen, de rest nog niet.
De gemeente heeft in juli een brief gestuurd naar iedereen die een aanvraag heeft gedaan, om uit te leggen dat het afhandelen langer duurt. "Het college vindt het heel vervelend dat mensen langer moeten wachten op het geld dat ze misschien hard nodig hebben", aldus Moorman. "We doen ons uiterste best om alle aanvragen zo snel als mogelijk af te handelen en zetten er op in dat alle achterstanden in oktober volledig zijn weggewerkt." Om dat voor elkaar te krijgen, zijn er nieuwe medewerkers ingewerkt en springen collega's van andere afdelingen bij, aldus de wethouder.
Als tegemoetkoming voor de sterk gestegen energierekening, krijgen de armste gezinnen een compensatie van 800 euro. Het gaat om huishoudens die maandelijks tot 120 procent van het sociaal minimum (wat je volgens de overheid nodig hebt om rond te komen) verdienen of krijgen. Gemeentes hebben de taak de compensatie uit te betalen. Aan het eind van dit jaar komt daar nog een toeslag van 500 euro bij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
4 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
6 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
9 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
10 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
11 uur geleden