Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden Amerikaanse autodealers getroffen door cyberaanval

Duizenden Amerikaanse autodealers getroffen door cyberaanval

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Duizenden Amerikaanse autodealerbedrijven zijn afgelopen week getroffen door een cyberaanval op een belangrijk softwaresysteem. Het programma, dat voor het beheren van klantgegevens, het plannen van afspraken, het afhandelen van autoreparatieorders en het voltooien van transacties wordt gebruikt, werd door de cybercriminelen volledig platgelegd.

Ongeveer 15.000 autobedrijven in de Verenigde Staten gebruiken het systeem. Naar verluidt is de Russische hackersgroep BlackSuit verantwoordelijk voor de aanval. De hackers hebben tientallen miljoenen dollars aan losgeld geëist van softwareleverancier CDK.

Verschillende grote beursgenoteerde autodealers zoals Sonic Automotive en AutoNation hebben gewaarschuwd voor negatieve financiële gevolgen door de cyberaanval. De storing heeft dealers gedwongen sommige diensten te stoppen of te vertragen en terug te vallen op pen en papier.

Meer uit Financieel

Techaandelen stuwen Amerikaanse beurzen opnieuw omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.

6 uur geleden
Beleggers duiken massaal op Alphabet-obligaties om AI-plannen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.

9 uur geleden
Spoorstaking in Spanje vroegtijdig beëindigd

MADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.

9 uur geleden
President Franse centrale bank treedt ruim voor einde termijn af

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.

11 uur geleden
Overnamebod zet InPost in de schijnwerpers op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.

11 uur geleden
Geen tekort aan babyvoeding in winkels na terugroepactie

ZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.

13 uur geleden
Schiphol voorziet drukte bij bagagehallen dinsdag om actie douane

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.

13 uur geleden