Duizenden Amerikaanse autodealers getroffen door cyberaanval
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Duizenden Amerikaanse autodealerbedrijven zijn afgelopen week getroffen door een cyberaanval op een belangrijk softwaresysteem. Het programma, dat voor het beheren van klantgegevens, het plannen van afspraken, het afhandelen van autoreparatieorders en het voltooien van transacties wordt gebruikt, werd door de cybercriminelen volledig platgelegd.
Ongeveer 15.000 autobedrijven in de Verenigde Staten gebruiken het systeem. Naar verluidt is de Russische hackersgroep BlackSuit verantwoordelijk voor de aanval. De hackers hebben tientallen miljoenen dollars aan losgeld geëist van softwareleverancier CDK.
Verschillende grote beursgenoteerde autodealers zoals Sonic Automotive en AutoNation hebben gewaarschuwd voor negatieve financiële gevolgen door de cyberaanval. De storing heeft dealers gedwongen sommige diensten te stoppen of te vertragen en terug te vallen op pen en papier.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
24 minuten geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
11 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
12 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
13 uur geleden