Duizenden al op de been voor mogelijk kampioensfeest Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse binnenstad is zondagmiddag rond 14.30 uur al volgelopen met mensen die het mogelijke kampioensfeest van Feyenoord hopen te vieren. Vele duizenden mensen zijn er al; ze staan onder meer op het het Stadhuisplein en de Binnenrotte waar ze de wedstrijd op grote schermen kunnen bekijken. Als Feyenoord zondagmiddag in de eigen Kuip wint van Go Ahead Eagles is het zestiende landskampioenschap van de club een feit.
In de stad lopen veel gezinnen, groepen mannen en ouderen. Bijna iedereen draagt een Feyenoordshirt of heeft een Feyenoordsjaal om. De zon schijnt, sommige fans hebben rookpotten en vuurwerk mee, maar de sfeer is gemoedelijk en op het Stadhuisplein staat een dj die muziek draait. Mensen zingen uit volle borst mee en het bier vloeit rijkelijk bij de tappunten rondom het plein. Veel mensen lopen met een blikje drank vanuit de supermarkt rond.
Een deel van de Feyenoordfans neemt nu al een duik in de Hofpleinfontein, die de gemeente Rotterdam heeft gereinigd en ontdaan van objecten waar mensen zich aan zouden kunnen verwonden. Anderen nemen een voorschot op de winst via hun T-shirt dat bedrukt is met teksten als: Feyenoord kampioen 2023.
Politie
De politie is zichtbaar aanwezig maar doet ook mee met de vroege feestvreugde: een ME-busje in het gebied reed rond terwijl het Feyenoordlied uit de speakers schalde.
In stadion De Kuip volgen bijna 50.000 supporters de wedstrijd die om 16.45 uur begint.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
13 uur geleden