Duizenden al op de been voor mogelijk kampioensfeest Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse binnenstad is zondagmiddag rond 14.30 uur al volgelopen met mensen die het mogelijke kampioensfeest van Feyenoord hopen te vieren. Vele duizenden mensen zijn er al; ze staan onder meer op het het Stadhuisplein en de Binnenrotte waar ze de wedstrijd op grote schermen kunnen bekijken. Als Feyenoord zondagmiddag in de eigen Kuip wint van Go Ahead Eagles is het zestiende landskampioenschap van de club een feit.
In de stad lopen veel gezinnen, groepen mannen en ouderen. Bijna iedereen draagt een Feyenoordshirt of heeft een Feyenoordsjaal om. De zon schijnt, sommige fans hebben rookpotten en vuurwerk mee, maar de sfeer is gemoedelijk en op het Stadhuisplein staat een dj die muziek draait. Mensen zingen uit volle borst mee en het bier vloeit rijkelijk bij de tappunten rondom het plein. Veel mensen lopen met een blikje drank vanuit de supermarkt rond.
Een deel van de Feyenoordfans neemt nu al een duik in de Hofpleinfontein, die de gemeente Rotterdam heeft gereinigd en ontdaan van objecten waar mensen zich aan zouden kunnen verwonden. Anderen nemen een voorschot op de winst via hun T-shirt dat bedrukt is met teksten als: Feyenoord kampioen 2023.
Politie
De politie is zichtbaar aanwezig maar doet ook mee met de vroege feestvreugde: een ME-busje in het gebied reed rond terwijl het Feyenoordlied uit de speakers schalde.
In stadion De Kuip volgen bijna 50.000 supporters de wedstrijd die om 16.45 uur begint.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Er leven in Limburg waarschijnlijk veel meer bevers dan gedacht. Onderzoekers schatten het aantal Limburgse bevers van minstens één jaar oud in het voorjaar van 2025 op minstens 2000 en in de zomer, als de dieren jongen krijgen, op 3000 tot 3700 bevers. In eerdere onderzoeken werd nog uitgegaan van maximaal 1100 tot 1200 bevers. De provincie Limburg laat onderzoek doen naar de knaagdieren om een beter beeld te krijgen van de populatie en het beverbeleid mogelijk aan te scherpen.
4 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Rondom de huldiging van PSV in Eindhoven zijn zeventien mensen aangehouden. Volgens de politie werden zij verspreid over de dag en de avond opgepakt voor onder meer het afsteken van vuurwerk, vernieling, het overtreden van een gebiedsverbod, belediging en mishandeling. Een aantal van hen zit nog vast voor verhoor.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het praktijkonderwijs zucht onder de grote hoeveelheid zij-instromers die jaarlijks vanuit het vmbo en schakelklassen overstappen. Dat meldt de Sectorraad Praktijkonderwijs in een jaarlijks rapport. De zij-instroom heeft een negatief effect op de dynamiek in klassen en zorgt voor grote werkdruk bij docenten en begeleiders.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het advocatenechtpaar Geert-Jan en Carry Knoops moet een deel van de advocatenkosten terugbetalen aan een ex-cliënt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam woensdag bepaald. Het gaat om iets meer dan 95.000 euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland, Shahin Sultany Taied, zegt namens die groep dat hij blij is met het tijdelijke staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. "Wij zijn voor vrijheid en vrede. Shahs en mullahs in Iran willen doorgaan met de oorlog, wij niet."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg vraagt justitieminister David van Weel en het GelreDome twee concerten van rapper Ye op 6 en 8 juni te annuleren. Het verzoek volgt op stappen in het Verenigd Koninkrijk, waar drie concerten werden geannuleerd nadat de Britse regering hem de toegang tot het land had ontzegd. Ye, ook bekend onder de naam Kanye West, staat ter discussie door antisemitische uitingen die hij jarenlang deed.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski ontkent dat zij een reeks verdachte uitspraken heeft gedaan tijdens haar arrestatie op 21 april 2023. Dat liet zij woensdag haar advocaat Geert-Jan Knoops voordragen uit een door haar geschreven verklaring, aan het begin van het pleidooi dat Knoops en zijn collega's deze week houden. Het Openbaar Ministerie verdenkt Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi. Vorige week eiste het OM 4,5 jaar cel tegen haar.
2 uur geleden