Duizenden aanhangers Trump in Washington de straat op
WASHINGTON (ANP) - Tienduizenden aanhangers van de Amerikaanse president Donald Trump zijn zaterdag in Washington de straat opgegaan. Zij protesteerden tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen. De Democraat Joe Biden is uitgeroepen tot winnaar. Op een aantal plekken kwam het tot botsingen met tegendemonstranten, maar grote incidenten bleven uit.
De demonstranten kwamen bij elkaar op Freedom Plaza, een plein niet ver van het Witte Huis. Er werden leuzen gescandeerd als "stop het stelen" en "wij zijn de kampioenen". Donald Tarca Jr., die vanuit West Palm Beach, Florida naar Washington reisde, zwaaide met een enorme VS-vlag met daarop een gigantisch portret van Trump. "Ik denk dat er op meerdere fronten gemanipuleerd is", zei hij over de verkiezingen. "Ook waren de media zo bevooroordeeld dat ze miljoenen Amerikanen hebben overtuigd om op Biden te stemmen. Ze haten Trump."
Onder de demonstranten bevonden zich tientallen leden van de extreemrechtse Proud Boys-groep, meestal in het zwart gekleed met helmen en ballistische vesten. Sommige linkse groepen hielden kleine tegendemonstraties, waaronder leden van antifa, een losse beweging van antifascistische activisten.
Eén persoon werd neergestoken en met spoed naar een ziekenhuis gebracht, zei een woordvoerster van de medische hulpdiensten. De Washington Post meldde dat de steekpartij plaatsvond te midden van een gevecht tussen Trump-supporters, sommigen met wapenstokken, en tegendemonstranten dat rond 20.00 uur (lokale tijd) uitbrak. Volgens de politie zijn er twintig arrestaties verricht waaronder vier voor vuurwapenovertredingen, twee voor mishandeling en twee voor het aanvallen van een agent.
Een konvooi met Donald Trump in de presidentiële limousine reed aan het begin van de samenkomst langs de deelnemers. Die dromden samen langs de weg om hun voorman te begroeten en toe te juichen. Trump schreef op Twitter dat honderdduizenden de straat waren opgegaan. De politie heeft geen aantallen bekendgemaakt, maar getuigen zeiden dat die een stuk lager waren dan de schatting van Trump.
Trump legt zich niet neer bij de uitslag van de verkiezingen die vooralsnog een duidelijke overwinning laat zien voor Joe Biden. Met zijn opmerking vrijdag dat "de tijd zal leren wie er in januari aantreedt" liet Trump volgens diverse media echter voor het eerst enige twijfel zien.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
10 uur geleden