Duizend voetbalamateurclubs in nood door stijgende energiekosten
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) staan zo'n duizend amateurclubs op omvallen als er niet snel extra steun voor de stijgende energiekosten komt. De belangenorganisatie wil om die reden op korte termijn met partners acties organiseren om het probleem onder de aandacht te brengen. "We stevenen af op een gigantisch probleem", zegt voorzitter Ben van Olffen.
In oktober meldde voetbalbond KNVB al dat bijna 40 procent van de verenigingen in het Nederlandse amateurvoetbal zou vrezen voor het voortbestaan als gevolg van de gestegen prijzen. "Midden in de coronacrisis, toen sportaccommodaties moesten sluiten en er geen zicht was op een vaccin, vreesde 27 procent van de clubs voor het voortbestaan. Nu is dat 40 procent. Dat is een stijging van 50 procent."
Van Olffen wil daarom dat er snel een steunpakket voor de clubs komt. "Meer dan de helft van de verenigingen geeft nú al aan dat het noodzakelijk is de contributies te verhogen. Twaalf procent van de verenigingen zag de afgelopen maand een verlies van met name jeugdleden. Dat aantal loopt alleen maar op. Er móét iets gebeuren."
Kwart overweegt sluiting accommodatie
Uit een enquête van de stichting Register van Verenigingsbestuurders (RVVB) bleek bovendien eerder al dat ruim een kwart van de Nederlandse amateursportclubs overweegt komende winter de accommodatie deels of volledig te sluiten vanwege de hoge energiekosten. Aan de enquête werkten bestuurders van ruim 1200 amateursportverenigingen mee.
De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen start binnenkort met een petitie en ook staan er gesprekken met Kamerleden gepland. Op 28 november is een afvaardiging van de amateurclubs aanwezig bij het sportdebat in de Tweede Kamer, waar over de sportbegroting voor 2023 wordt beslist. "De voetbalvereniging zorgt niet alleen voor voetbal, maar heeft een veel omvattender rol in het dorp of de wijk. Je moet er niet aan denken als duizend voetbalclubs straks niet meer bestaan. En het probleem is natuurlijk veel groter dan alleen de amateur voetbalverenigingen", zegt Van Olffen.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax krijgt de Meester Kackadorisprijs 2026, heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) vrijdag bekendgemaakt. De vereniging kent de prijs jaarlijks toe aan een persoon of organisatie die "kwakzalverij bevordert, zonder die zelf te bedrijven". Ajax krijgt de prijs vanwege de sponsorovereenkomst van de voetbalclub met supplementenbedrijf Vitakruid.
4 uur geledenMENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.
7 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
12 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
15 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 dag geleden