
Duizend Oranjefans bij achtste finale tegen Verenigde Staten
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal wordt zaterdag tijdens de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten gesteund door zo'n duizend fans. Dat meldde een woordvoerder van de KNVB woensdag tijdens de training van Oranje, dat zich een dag eerder via een zege van 2-0 op Qatar verzekerde van groepswinst.
In de poulefase waren er meer Nederlandse supporters in het stadion aanwezig, zo'n 3000 tegen Senegal en Ecuador en 2500 tegen Qatar. Dat dat aantal nu lager ligt, heeft volgens de KNVB voor een deel te maken met de planning van veel mensen. De data van de groepswedstrijden stonden al lange tijd vast, pas sinds dinsdag is duidelijk dat Oranje groepswinnaar is en zaterdag speelt.
Mocht Nederland winnen van de Verenigde Staten, volgt er een langere rustperiode. De kwartfinale is dan vrijdag 9 december.
Meer uit Voetbal
LAS PALMAS (ANP) - Atlético Madrid lijkt afgehaakt in de strijd om de Spaanse titel. De ploeg van coach Diego Simeone blameerde zich met een nederlaag tegen het laaggeklasseerde Las Palmas. De club van Gran Canaria won met 1-0 door een doelpunt van Javier Muñoz in blessuretijd.
9 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Keeper Peter Gulacsi van RB Leipzig en verdediger David Zec van Holstein Kiel zijn allebei even bewusteloos geweest nadat ze hard met hun hoofden tegen elkaar botsten tijdens de wedstrijd. Dat vertelden de coaches van beide ploegen na afloop van het duel in de Bundesliga. Beide spelers liepen een hersenschudding op.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de degradatiezorgen van Almere City FC verder vergroot. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Friesland met 2-1 te sterk voor de hekkensluiter.
9 uur geledenOSS (ANP) - FC Dordrecht heeft dure punten verspeeld in de strijd om de bovenste plaatsen in de Keuken Kampioen Divisie. De nummer 4 van de ranglijst verloor met 2-0 van het laaggeklasseerde TOP Oss.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mede dankzij een treffer van Oranje-international Ian Maatsen heeft Aston Villa een ruime zege geboekt op Newcastle United. De ploeg uit Birmingham was op Villa Park met 4-1 te sterk voor de nummer 3 van de Premier League.
11 uur geledenMONZA (ANP) - Napoli is in punten weer gelijk gekomen met koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A boekte een nipte zege bij hekkensluiter Monza: 0-1.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie puntenverlies op miraculeuze wijze voorkomen. De koploper keek voor eigen publiek tegen Celta de Vigo na ruim een uur spelen tegen een achterstand van 3-1 aan, maar trok de wedstrijd toch nog naar zich toe: 4-3. Raphinha maakte uit een strafschop in de 98e minuut het winnende doelpunt.
13 uur geleden