Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitslandgangers laten zich niet afschrikken door nieuwe regels

Duitslandgangers laten zich niet afschrikken door nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vakantiegangers die van plan zijn vakantie te vieren in Duitsland lijken grotendeels gewoon te gaan. Kampeerders laten zich niet afschrikken door een quarantaineplicht vanaf dinsdag voor personen zonder volledige coronavaccinatie, zeggen boekingssites voor campings ACSI Suncamp en Vacansoleil. Wel komen er veel vragen binnen.

Onduidelijkheid is volgens verkoopmanager Frank Jacobs van Suncamp het centrale woord bij de vele telefoontjes die de organisatie zegt binnen te krijgen. "Mensen willen weten waar ze aan toe zijn. Ze vragen of ze naar Duitsland kunnen en wat de regels zijn."

Nederlanders vanaf 6 jaar oud moeten vanaf dinsdag bij een verblijf in Duitsland vijf dagen in quarantaine als zij nog niet volledig zijn gevaccineerd of hersteld zijn van een besmetting. Daarnaast moeten alle Nederlanders een digitaal formulier invullen om het buurland in te mogen. Dat komt door het hoge aantal besmettingen in ons land en de Duitse inschaling van Nederland als een zogenoemd hoogrisicogebied.

Gezinnen

De aangescherpte regels zijn met name voor gezinnen lastiger, zegt Jacobs. Veel kinderen zijn nog niet gevaccineerd. Maar tot massale annuleringen leidt het volgens hem niet. "Het beeld is wel dat Nederlanders gewoon naar Duitsland gaan." De annuleringsmogelijkheden zijn bij Suncamp afhankelijk van de individuele camping. Soms is geld terug een optie, andere keren een waardebon of een omboeking naar een andere locatie.

Bij Vacansoleil kunnen kampeerders omboeken naar een andere bestemming of later tijdstip, maar daar wordt volgens de boekingssite "niet of nauwelijks" gebruik van gemaakt. "Mensen willen gewoon naar Duitsland." Volgens een woordvoerder zou dat kunnen komen doordat op een camping mensen anders dan in een hotel naar buiten kunnen en in geval van quarantaine al "een eigen bubbel" hebben. Wel zegt hij dat het aantal Nederlandse boekingen voor een Duitse vakantie bij Vacansoleil vergeleken met eerdere weken met 20 procent afnam.

Omboeken

Bij vakantieparken is het beeld wisselend. Centerparcs kreeg net als de campingsites ook meer vragen en niet veel meer annuleringen of verzoeken tot omboeken. Dat komt voor een deel doordat mensen al vaker kozen voor een vakantie in eigen land. "Normaal waren er 30 tot 40 procent Duitsers in onze Nederlandse parken, dit jaar was dat al verminderd tot 15 tot 20 procent", zegt Centerparcs, dat ziet dat de meeste buitenlandse gasten alsnog willen komen. Dat geldt ook voor Nederlanders die naar een Duits park zouden gaan.

Landal GreenParks stelt dat niet gevaccineerde Nederlanders soms graag willen omboeken naar een park in eigen land. Daar zou in de volgeboekte parken ruimte voor zijn doordat Duitsers de omgekeerde weg bewandelen.

Meer uit Binnenland

Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

18 minuten geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

19 minuten geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

58 minuten geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

4 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

5 uur geleden
Eis 10 jaar cel en tbs voor online misbruik Filipijnse meisjes

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar voor het jarenlang en vele malen online misbruiken van zeer jonge Filipijnse meisjes. Volgens het OM heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan "jarenlang seksueel kindermisbruik van de zwaarste categorie".

6 uur geleden
Prinses Amalia vergezelt koningspaar bij Olympische Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.

7 uur geleden