Duitsland zonder Kimmich tegen Oranje
AMSTERDAM (ANP) - Duitsland treedt dinsdag zonder Joshua Kimmich aan in de oefeninterland tegen Oranje. De 27-jarige middenvelder van Bayern München ontbrak ook tijdens de afsluitende training. Kimmich liet zaterdag de thuiswedstrijd tegen Israël (2-0) schieten wegens de aanstaande geboorte van zijn derde kind.
Aanvoerder Manuel Neuer keert terug onder de lat bij de Duitsers, Antonio Rüdiger leidt de defensie, bevestigde bondscoach Hansi Flick. "Zij staan in de as", aldus Flick, die de jonge Jamal Musiala van Bayern München "een optie" noemde. Neuer en Rüdiger ontbraken tegen Israël. "De rest beslissen we later, maar we treden in ieder geval met een goed voorbereide ploeg aan."
Flick kan bijvoorbeeld ervoor kiezen Timo Werner als diepste spits te vervangen door Kai Havertz, die zaterdag nog een rol als aanvallende middenvelder vervulde. De aanval zou ook kunnen bestaan uit Thomas Müller en Leroy Sané, het Bayern-duo dat tegen Israël geen basisplaats had.
Johan Cruijff ArenA
Met de zege op Israël boekte Flick zijn achtste overwinning in evenveel duels sinds zijn aanstelling na het EK. "We gaan elke wedstrijd in om te winnen. Elke overwinning bezorgt je meer vertrouwen in je eigen kracht."
Het duel in de Johan Cruijff ArenA begint om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is kort voor aanvang van het WK voetbal een plaats gezakt op de wereldranglijst. Oranje daalde op de donderdag officieel uitgebrachte ranking van de FIFA van de zevende naar de achtste plaats. Marokko heeft de ploeg van bondscoach Ronald Koeman ingehaald en bezet nu de zevende plaats.
1 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft coach Rob Edwards ontslagen. De club degradeerde afgelopen seizoen onder zijn leiding uit de Premier League.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe coach van Go Ahead Eagles. De 54-jarige trainer volgt Melvin Boel op, die na een seizoen moest vertrekken bij de club uit Deventer. Oosting tekent een contract voor twee seizoenen.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Het voetbalelftal van Haïti heeft op het laatste moment het WK-tenue aangepast. Wereldvoetbalbond FIFA had aanpassingen geëist, omdat op het shirt een oorlogsscène uit de onafhankelijkheidsoorlog te zien was, zo meldde fabrikant Saeta.
4 uur geledenORLANDO (ANP) - Anthony Gordon heeft Engeland naar een ruime oefenzege geleid tegen Costa Rica, een dag voor de start van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In Orlando won het team van bondscoach Thomas Tuchel met 3-0.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico is "zeer goed voorbereid" op het WK voetbal in eigen land. Dat zei bondscoach Javier Aguirre (67) van het Mexicaanse elftal een dag voor de openingsceremonie bij een persconferentie in het Mexico City Stadium.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino (56) voorspelt "een spectaculair WK" waarvan de winnaar moeilijk te voorspellen is. De FIFA-voorzitter keek bij een persconferentie in Mexico-Stad vooruit naar het 23e WK. Op donderdag is in het Mexico City Stadium de openingsceremonie. Daarna wordt om 21.00 uur (Nederlandse tijd) de wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika gespeeld.
16 uur geleden