Duitsland zonder Kimmich tegen Oranje
AMSTERDAM (ANP) - Duitsland treedt dinsdag zonder Joshua Kimmich aan in de oefeninterland tegen Oranje. De 27-jarige middenvelder van Bayern München ontbrak ook tijdens de afsluitende training. Kimmich liet zaterdag de thuiswedstrijd tegen Israël (2-0) schieten wegens de aanstaande geboorte van zijn derde kind.
Aanvoerder Manuel Neuer keert terug onder de lat bij de Duitsers, Antonio Rüdiger leidt de defensie, bevestigde bondscoach Hansi Flick. "Zij staan in de as", aldus Flick, die de jonge Jamal Musiala van Bayern München "een optie" noemde. Neuer en Rüdiger ontbraken tegen Israël. "De rest beslissen we later, maar we treden in ieder geval met een goed voorbereide ploeg aan."
Flick kan bijvoorbeeld ervoor kiezen Timo Werner als diepste spits te vervangen door Kai Havertz, die zaterdag nog een rol als aanvallende middenvelder vervulde. De aanval zou ook kunnen bestaan uit Thomas Müller en Leroy Sané, het Bayern-duo dat tegen Israël geen basisplaats had.
Johan Cruijff ArenA
Met de zege op Israël boekte Flick zijn achtste overwinning in evenveel duels sinds zijn aanstelling na het EK. "We gaan elke wedstrijd in om te winnen. Elke overwinning bezorgt je meer vertrouwen in je eigen kracht."
Het duel in de Johan Cruijff ArenA begint om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
23 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
27 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
54 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon is in de ogen van Ronald Koeman de beste vervanger voor Jerdy Schouten in de WK-selectie van Oranje. De PSV'er liep begin april een zware blessure op en staat maanden aan de kant.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman neemt Jeremie Frimpong niet mee naar het WK. De speler van Liverpool ontbreekt in de woensdag vrijgegeven selectie van 26 spelers. Frimpong heeft een wisselvallig seizoen achter de rug en had geregeld te maken met blessures.
2 uur geleden