Duitsland ziet positieve tendensen in coronacrisis
BERLIJN (ANP) - Het Duitse Robert Koch Institut ziet "positieve tendensen" bij de aanpak van het coronavirus. De Duitse tegenhanger van het RIVM denkt echter dat het virus nog niet is ingedamd.
"Onze maatregelen werken, dat is goed nieuws", zei de chef van het instituut, Lothar Wieler dinsdag. "De discipline die we de afgelopen weken hebben getoond, moeten we verder houden, des te mooier wordt onze beloning." Net als in Nederland zijn in Duitsland onder andere de scholen gesloten en grote bijeenkomsten verboden.
Dat de coronastatistieken de afgelopen dagen lagere aantallen lieten zien, heeft volgens Wieler te maken met Pasen. Er werd volgens hem minder getest.
Volgens de jongste cijfers van het instituut telde Duitsland dinsdag ruim 125.000 vastgestelde besmettingen en zijn er 2969 mensen aan overleden. Intussen zijn ruim 68.000 mensen van het virus genezen.
Meer uit Buitenland
CHAPPAQUA (ANP) - Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over de misdaden van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigt donderdag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie en plaatste vlak voor het begin haar openingsverklaring op X.
17 minuten geledenMALMÖ (ANP) - Zweden heeft een "verdachte" drone neergehaald in de buurt van het Franse vliegdekschip dat Zweden bezoekt. De besturing van de onbekende drone is verstoord, zegt de Zweedse krijgsmacht.
23 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In China zijn een minister en negentien parlementariërs uit hun functie gezet, meldden staatsmedia. Een parlementscommissie stemde donderdag in met hun ontslagen, die komen te midden van een grote anticorruptiecampagne.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De beroemde Londense winkelstraat Oxford Street wordt definitief een voetgangerszone. Burgemeester Sadiq Khan heeft de knoop doorgehakt en de gemeente opdracht gegeven met het werk te beginnen aan de hand van de gemaakte plannen. Het gaat om ruim 900 meter van de straat in het hartje van de stad.
1 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Duitse binnenlandse veiligheidsdienst BfV mag Alternative für Deutschland (AfD) tot nader order niet aanmerken en behandelen als extremistisch. Dat heeft een rechter in Keulen bepaald in een voorlopige uitspraak, nadat de AfD eerder een zaak was begonnen tegen het oormerk.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt geld beschikbaar voor Europese vrouwen voor wie abortus in hun eigen land illegaal is. Donderdag maakte de Commissie bekend dat hiervoor het Europees Sociaal Fonds (ESF+) kan worden benut. Lidstaten zoals Nederland kunnen uit het fonds putten als vrouwen uit bijvoorbeeld Polen een abortus in Nederland ondergaan. In Polen is abortus illegaal.
2 uur geleden