
Duitsland zet zich schrap voor pro-Russische betogingen
BERLIJN (ANP) - Duitsland zet zich schrap voor pro-Russische betogingen, met name op 9 mei als Rusland traditioneel de overwinning op nazi-Duitsland in 1945 viert. De herdenkingsdag voor het einde van de Tweede Wereldoorlog is nu extra beladen door de bloedige Russische invasie in buurland Oekraïne. Vooral in de hoofdstad Berlijn verwachten de autoriteiten grote problemen door Russische propaganda.
De liberale regeringspartij FDP zegt het schrijnend te vinden dat sympathisanten van de Russische president Vladimir Poetin de dag misbruiken. "Met het criminele regime van Poetin zou niemand solidair moeten zijn", aldus FDP-chef Christian Lindner in Duitse media.
Ondertussen is de Oekraïense ambassadeur in Duitsland, Andrij Melnik, laaiend over het verbod op Oekraïense vlaggen bij monumenten die te maken hebben met de zege van het toenmalige Rode Leger. Dat verbod in Berlijn geldt overigens ook voor Russisch vlagvertoon. Melnik roept de stad op het "schandalige" besluit van de politie terug te draaien. Hij noemt het verbod een oorvijg voor Oekraïne en een klap in het gezicht van het Oekraïense volk.
Meer uit Buitenland
BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft deze week in China bilaterale ontmoetingen met president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin. Na terugkeer in Slowakije ontmoet Fico op vrijdag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, maakte hij bekend.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het was deze zomer gemiddeld 16,1 graden in het Verenigd Koninkrijk. Daarmee was de zomer van 2025 de warmste sinds het begin van de metingen in 1884, aldus de Britse weerdienst (Met Office) op basis van voorlopige cijfers.
56 minuten geledenJALALABAD (ANP) - De aardbeving in Afghanistan heeft vrouwen en meisjes mogelijk extra zwaar getroffen, vermoedt hulporganisatie CARE. Eerdere rampen zouden hebben aangetoond dat vrouwen vaker onder het puin belanden, omdat ze in het zwaar conservatief-islamitische land vaak thuiszitten.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bulgarije verdenkt Rusland van het "schaamteloos" verstoren van een vlucht van EU-kopstuk Ursula von der Leyen, bevestigt de Europese Commissie. Het vliegtuig van de commissievoorzitter werd zondagmiddag boven Bulgarije gejamd, waardoor de piloot zonder elektronische navigatiehulp moest landen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De vloot schepen met pro-Palestijnse activisten die zondag was vertrokken naar de Gazastrook is teruggekeerd naar de haven van Barcelona. De organisatie Global Sumud Flotilla Mission laat op X weten dat het weer te slecht is om nu veilig over de Middellandse Zee te varen.
6 uur geledenBRUSSEL/KYIV (ANP) - De NAVO-landen en Oekraïne hebben een spoedvergadering belegd om de aanhoudende zware Russische bombardementen op Kyiv en de rest van het land te bespreken. Oekraïne hoopt op "gezamenlijke stappen" tegen Ruslands "escalerende terreur", zegt buitenlandminister Andri Sybiha.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Een internationale organisatie van genocideonderzoekers heeft geoordeeld dat het Israëlische optreden in de Gazastrook aangemerkt kan worden als genocide. "Het beleid en de acties van Israël in Gaza voldoen aan de juridische definitie van genocide zoals vastgelegd in Artikel II van het Verdrag inzake de voorkoming en de bestraffing van genocide van de Verenigde Naties (1948)", staat in een resolutie die is aangenomen door leden van de International Association of Genocide Scholars (IAGS).
7 uur geleden