Duitsland zet in op waterstof voor minder afhankelijkheid fossiel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland, de grootste uitstoter van broeikasgassen in Europa, wil veel meer gaan inzetten op waterstof om minder afhankelijk te zijn van fossiele brandstoffen. Volgens de Duitse bondskanselier Olaf Scholz is de productie van waterstof een centrale pijler van de energietransitie in Duitsland, vooral voor de zware industrie.
"Waterstof kan en zal aardgas, olie en kolen vervangen, vooral in de industrie, de energiesector, maar ook in de lucht, over zee en in het zware transport", zei Scholz dinsdag. Hij wil de productiecapaciteit van waterstof tegen 2030 uitbreiden tot 10 gigawatt aan zogeheten elektrolysecapaciteit, twee keer zoveel als oorspronkelijk gepland.
Duitsland wil tegen 2035 al zijn elektriciteitsbehoefte uit hernieuwbare bronnen halen. Het land gaat echter nog wel nieuwe gasgestookte elektriciteitscentrales met een capaciteit tot 21 gigawatt openen om aan de vraag te kunnen voldoen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
6 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
7 uur geleden