Duitsland zet in op waterstof voor minder afhankelijkheid fossiel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland, de grootste uitstoter van broeikasgassen in Europa, wil veel meer gaan inzetten op waterstof om minder afhankelijk te zijn van fossiele brandstoffen. Volgens de Duitse bondskanselier Olaf Scholz is de productie van waterstof een centrale pijler van de energietransitie in Duitsland, vooral voor de zware industrie.
"Waterstof kan en zal aardgas, olie en kolen vervangen, vooral in de industrie, de energiesector, maar ook in de lucht, over zee en in het zware transport", zei Scholz dinsdag. Hij wil de productiecapaciteit van waterstof tegen 2030 uitbreiden tot 10 gigawatt aan zogeheten elektrolysecapaciteit, twee keer zoveel als oorspronkelijk gepland.
Duitsland wil tegen 2035 al zijn elektriciteitsbehoefte uit hernieuwbare bronnen halen. Het land gaat echter nog wel nieuwe gasgestookte elektriciteitscentrales met een capaciteit tot 21 gigawatt openen om aan de vraag te kunnen voldoen.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
8 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
10 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
11 uur geleden