Duitsland zet grote politieactie op touw voor EK voetbal
BERLIJN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal in Duitsland worden dagelijks zo'n 22.000 federale politieagenten ingezet om de veiligheid rondom het toernooi te waarborgen. Dat zegt Nancy Faeser, de Duitse minister van Binnenlandse Zaken die ook sport in haar portefeuille heeft.
Faeser zegt dat de dreigingsscenario's rondom het toernooi onder andere bestaan uit individuen die op eigen houtje handelen. Volgens de minister heeft veiligheid de hoogste prioriteit, maar ze wil ook dat iedereen het beste uit het toernooi in Duitsland haalt. "Dat is iets wat ik tegen iedereen in Duitsland zeg. Kijk uit naar het toernooi, ga erheen."
Het EK moet volgens haar namelijk een 'zorgeloze tijd' zijn waarin Duitse fans kunnen genieten van de prestaties van het nationale team. "En een tijd waarin ze misschien niet altijd hoeven te denken aan de ergste dingen die momenteel een bepaalde rol spelen in de buitenlandse en binnenlandse politiek", zegt ze.
Het EK voetbal vindt van 14 juni tot en met 14 juli plaats in tien verschillende Duitse steden.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
11 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is na zeven wedstrijden in de Eredivisie nog altijd zonder zege. Het elftal van de Duitse coach Robin Peter speelde zaterdag in eigen huis met 1-1 gelijk tegen SC Cambuur. Dat betekende het tweede punt voor de club uit Den Haag dit seizoen. Cambuur heeft 5 punten uit zeven duels.
13 uur geleden