Duitsland zet belangrijke stap tegen corona
BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft een belangrijk doel bereikt in de strijd tegen het coronavirus. Het aantal mensen dat door een besmet persoon wordt aangestoken is tot onder de 1 gezakt, meldde vrijdag het Robert Koch Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM.
Volgens Duitse media stak een besmet persoon begin maart in Duitsland gemiddeld drie anderen aan met het virus. Het RKI maakte vrijdag bekend dat dit inmiddels is teruggebracht naar 0,7. Dat betekent dat het aantal nieuwe coronagevallen langzaam terug zal zakken, aldus het instituut.
Het was voor de Duitse autoriteiten van het grootste belang om het zogenoemde reproductiegetal onder de 1 te brengen. Het RKI benadrukt dat niet alleen de besmettingsgraad belangrijk is maar onder andere ook het aantal mensen dat immuun is voor het virus.
Maatregelen
Duitsland voerde net als andere landen beperkende maatregelen in om het virus te beteugelen. De bevolking werd opgeroepen zo veel mogelijk thuis te blijven en contacten te vermijden. Verder gingen de scholen dicht en werden grote bijeenkomsten verboden.
De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn was vrijdag in een tussenbalans positief over de ontwikkelingen. "De uitbraak is, gezien de stand van vandaag, weer beheersbaar geworden", zei hij. Het gezondheidssysteem in Duitsland is daarbij volgens hem niet overbelast geraakt. Ook over het effect van de beperkende maatregelen was hij positief. "Nu kunnen we zeggen, dat was succesvol."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
12 uur geleden