Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland zet belangrijke stap tegen corona

Duitsland zet belangrijke stap tegen corona

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft een belangrijk doel bereikt in de strijd tegen het coronavirus. Het aantal mensen dat door een besmet persoon wordt aangestoken is tot onder de 1 gezakt, meldde vrijdag het Robert Koch Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM.

Volgens Duitse media stak een besmet persoon begin maart in Duitsland gemiddeld drie anderen aan met het virus. Het RKI maakte vrijdag bekend dat dit inmiddels is teruggebracht naar 0,7. Dat betekent dat het aantal nieuwe coronagevallen langzaam terug zal zakken, aldus het instituut.

Het was voor de Duitse autoriteiten van het grootste belang om het zogenoemde reproductiegetal onder de 1 te brengen. Het RKI benadrukt dat niet alleen de besmettingsgraad belangrijk is maar onder andere ook het aantal mensen dat immuun is voor het virus.

Maatregelen

Duitsland voerde net als andere landen beperkende maatregelen in om het virus te beteugelen. De bevolking werd opgeroepen zo veel mogelijk thuis te blijven en contacten te vermijden. Verder gingen de scholen dicht en werden grote bijeenkomsten verboden.

De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn was vrijdag in een tussenbalans positief over de ontwikkelingen. "De uitbraak is, gezien de stand van vandaag, weer beheersbaar geworden", zei hij. Het gezondheidssysteem in Duitsland is daarbij volgens hem niet overbelast geraakt. Ook over het effect van de beperkende maatregelen was hij positief. "Nu kunnen we zeggen, dat was succesvol."

Meer uit Buitenland

Paus Leo veroordeelt fel leiders die oorlog beginnen

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft op Palmzondag tienduizenden mensen toegesproken op het Sint-Pietersplein in het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar "leiders die oorlogen beginnen met hun handen vol bloed". Hij noemde het conflict in het Midden-Oosten "afschuwelijk" en beklemtoonde dat Jezus niet kan worden misbruikt om oorlogen te rechtvaardigen. En God hoort geen gebeden van leiders die oorlog ontketenen.

21 minuten geleden
Meer arrestaties na plaatsing explosief bij bank in Parijs

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.

1 uur geleden
Politie Israël verhindert opdragen mis door patriarch Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.

1 uur geleden
Parlementsvoorzitter Iran beschuldigt VS van plannen grondaanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.

2 uur geleden
Auto rijdt in op voetgangers in Britse stad Derby

DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.

2 uur geleden
Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

3 uur geleden
Syrië meldt nieuwe drone-aanval vanuit Irak

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.

4 uur geleden