
Duitsland wil wél 'zeer snel' compromis over EU-herstelfonds
DEN HAAG (ANP) - Duitsland wil dat er "zeer snel" een compromis wordt gevonden over het EU-herstelfonds om landen getroffen door de coronacrisis te helpen. Dat zei de Duitse minister Heiko Maas van Buitenlandse Zaken donderdag in Den Haag na overleg met zijn ambtgenoot Stef Blok.
Premier Mark Rutte gaf vorige week nog aan geen haast te hebben met het fonds. "Er is ook tijd en ruimte om dat rustig te bespreken", zei hij toen.
Nederland staat samen met Zweden, Denemarken en Oostenrijk op het standpunt dat het fonds niet uit giften moet bestaan, maar uit leningen. De Europese Commissie en Frankrijk en Duitsland zijn het daar niet mee eens. Zij willen 500 miljard euro onder bepaalde voorwaarden schenken aan de getroffen landen.
Wens
Minister Blok maakte duidelijk vast te houden aan de Nederlandse wens. Het plan voor het herstelfonds van de Europese Commissie moet op een aantal punten "stevig worden aangepast" en "er is dus nog heel wat werk te verzetten", verklaarde Blok op een gezamenlijke persconferentie.
Het was het eerste buitenlandse bezoek van Maas sinds de uitbraak van de coronacrisis. Het tekent de nauwe banden tussen beide landen, aldus de Duitse bewindsman. Duitsland speelt een belangrijke rol in de zoektocht naar een compromis omdat het volgende maand het EU-voorzitterschap op zich neemt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het verkiezingsprogramma van de PVV is vooral gericht op asielpolitiek. Het document begint met het tienpuntenplan waarop Geert Wilders het kabinet liet vallen. Verder wil Wilders veel lasten verlagen, maar het is onduidelijk of daar voldoende geld voor is. De PVV laat het verkiezingsprogramma niet doorrekenen door het Centraal Planbureau (CPB).
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen 19 uur is er 20.000 euro ingezameld om langs Nederlandse snelwegen de boodschap 'Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen' te tonen. Initiatiefneemster Danique de Jong wil die tekst "zo snel mogelijk overal in Nederland" op snelwegmasten zien.
23 minuten geledenISTANBUL (ANP) - In de Turkse stad Istanbul zijn twee Nederlandse broers van 15 en 17 jaar overleden in hun hotel. Dat bevestigt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na berichtgeving in het AD en Turkse media. De vader van de jongens ligt in het ziekenhuis.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrek van de NSC-bewindslieden uit het demissionaire kabinet laat het land in een chaotische, niet eerder vertoonde situatie achter. Dat is de strekking van de commentaren in een aantal online-ochtendkranten.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Zandvoort rekent komende week op duizenden extra bezoekers vergeleken met eerdere edities van het Formule 1-weekend. Met een uitgebreider programma wil de stichting Zandvoort Beyond ervoor zorgen dat rond de raceactiviteiten op het circuit meer mensen in het centrum van de Noord-Hollandse kustplaats zullen zijn. "Overdag liep er andere jaren alleen een verdwaalde toerist in het dorp, ik ben ervan overtuigd dat het nu veel drukker wordt", zegt directeur Rob Langenberg van Zandvoort Beyond.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn vier mensen uit een woning gered die vol was komen te staan met rook door een brand. De brand brak vrijdagavond laat uit op de eerste etage van een gebouw aan de J.J. Viottastraat in het Museumkwartier. De oorzaak van de brand is niet bekend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat woensdag in debat over het vertrek van NSC uit het demissionaire kabinet. Vrijdag vertrok eerst minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp. Kort daarop volgden ook de andere NSC-bewindspersonen. Het debat is om 10.15 uur ingepland.
7 uur geleden