Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil strengste coronabeperkingen in maart opheffen

Duitsland wil strengste coronabeperkingen in maart opheffen

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil de strengste coronamaatregelen in het land voor 20 maart hebben beëindigd. Duitse media melden dat bondskanselier Olaf Scholz woensdag met de leiders van de deelstaten praat over vergaande versoepelingen van de huidige beperkingen.

De media hebben een concept voor het beraad in handen, de basis voor de besprekingen. In het stappenplan dat daarin is opgenomen staat dat de beperkingen geleidelijk worden versoepeld zodat er vanaf 20 maart geen vergaande maatregelen meer gelden. Wat dat precies inhoudt, is niet helemaal duidelijk. Onder laagdrempelige maatregelen valt in ieder geval de mondkapjesplicht in het openbaar vervoer.

Voordat het zover is, vervalt het 2G-beleid in niet-essentiële winkels en mogen ongevaccineerden met een negatief testbewijs weer naar restaurants. In eetgelegenheden geldt nu het zogenoemde 2G-plusbeleid, wat betekent dat gasten gevaccineerd of genezen moeten zijn en daarbovenop een negatief testbewijs moeten hebben.

Het aantal besmettingen in Duitsland bereikte de afgelopen weken recordniveaus door de omikronvariant van het coronavirus. De huidige golf kan volgens de Duitse experts de komende weken afvlakken, maar zij hebben ook gewaarschuwd voor te snelle versoepelingen van de beperkingen. Van de Duitse bevolking is bijna 75 procent volledig ingeënt. Veel gevaccineerden hebben ook al een boostershot gehaald.

Meer uit Buitenland

Zware gevechten in Tripoli houden aan na dood militieleider

TRIPOLI (ANP/RTR) - De Libische hoofdstad Tripoli is opgeschrikt door de zwaarste gevechten in jaren. Die volgen op de dood van een militieleider. VN-missie UNSMIL noemt het escalerende geweld in dichtbevolkte wijken zeer zorgelijk en dringt aan op een bestand.

31 minuten geleden
Gezondheidsdiensten Gaza melden vele tientallen doden

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het dodental door de Israëlische aanvallen op de Gazastrook van woensdag is volgens de lokale gezondheidsautoriteiten gestegen tot meer dan vijftig. De meeste slachtoffers vielen in Jabalia, in het noorden van het gebied. De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nog niets over de aanvallen gezegd.

48 minuten geleden
Trump ontmoet Syrische leider al-Sharaa

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in Saudi-Arabië een ontmoeting gehad met de nieuwe Syrische leider, voormalig guerrillaleider Ahmed al-Sharaa. Het ging volgens een medewerker van het Witte Huis om een kort gesprek in aanloop naar een bijeenkomst met leiders van Golfstaten.

56 minuten geleden
Israël waarschuwt havensteden in Jemen na raketlancering

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft burgers gewaarschuwd om drie zeehavens in Jemen te evacueren. De havens van Ras Isa, Hodeidah en Salif zouden gebruikt worden door de Houthi's. Kort daarvoor had Israël deze groepering ervan beschuldigd dat ze een raket gelanceerd hadden richting de belangrijke luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv.

1 uur geleden
Hof geeft NYT gelijk in zaak sms'jes Von der Leyen en Pfizerbaas

BRUSSEL (ANP) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de New York Times in het gelijk gesteld in een rechtszaak die de krant had aangespannen over sms'jes tussen voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen en Pfizer-directeur Albert Bourla. De twee hebben berichten uitgewisseld terwijl ze een miljardendeal sloten over coronavaccins. De NYT wilde die sms'jes inzien.

1 uur geleden
Franse minister wil crypto-ondernemers spreken over ontvoeringen

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken gaat met crypto-ondernemers in gesprek over de recente ontvoeringen of pogingen daartoe. Bruno Retailleau wil ze er op het ministerie van overtuigen dat aan hun veiligheid gewerkt wordt, maar ook "om te zorgen dat ze op de hoogte zijn van de gevaren", zei hij tegen Europe 1/CNews.

1 uur geleden
Lula gaat Poetin aanmoedigen om zelf met Zelensky te komen praten

BEIJING (ANP/AFP) - De Braziliaanse president gaat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin aansporen deze week zelf naar onderhandelingen te gaan met Oekraïne. Luiz Inácio Lula da Silva kondigde dat aan tijdens een persconferentie in Beijing, waar hij internationaal overleg heeft bijgewoond. Hij maakt nog een stop in Moskou voordat hij terugkeert naar Brazilië.

4 uur geleden