Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil praten over trans-Atlantisch handelsakkoord

Duitsland wil praten over trans-Atlantisch handelsakkoord

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil nieuwe gesprekken voeren over een vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Daartoe roept de Duitse minister van Financiën op in de Duitse krant Handelsblatt. Volgens Christian Lindner maakt de Oekraïne-crisis duidelijk hoe belangrijk vrijhandel is met partners over de hele wereld die dezelfde waarden delen.

Besprekingen over een handelsverdrag werden onder de voormalige Amerikaanse president Donald Trump stopgezet. Trump beëindigde de onderhandelingen over het zogenoemde Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) en kwam in plaats daarvan met reeks maatregelen die de handel juist belemmerden.

Het is onduidelijk in hoeverre er in Europa steun is voor nieuwe onderhandelingen. In de afgelopen jaren hebben sommige beleidsmakers zich uitgesproken voor een hervatting, terwijl anderen zich voorzichtiger hebben opgesteld.

In een verklaring reageerde de Amerikaanse ambassade in Berlijn niet direct op Lindners voorstel. Wel zei het kantoor dat de bestaande Amerikaans-EU Handels- en Technologieraad ervoor zorgt dat er op het gebied van handel en technologie een "brede basis" ligt die groei ondersteunt. "De huidige crisis laat zien dat de Verenigde Staten en Duitsland, en de Europese Unie, onmisbare partners zijn," voegde de ambassade eraan toe.

Meer uit Financieel

Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

39 minuten geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

1 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

2 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

3 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

4 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

5 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

22 uur geleden