Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil praten over trans-Atlantisch handelsakkoord

Duitsland wil praten over trans-Atlantisch handelsakkoord

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil nieuwe gesprekken voeren over een vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Daartoe roept de Duitse minister van Financiën op in de Duitse krant Handelsblatt. Volgens Christian Lindner maakt de Oekraïne-crisis duidelijk hoe belangrijk vrijhandel is met partners over de hele wereld die dezelfde waarden delen.

Besprekingen over een handelsverdrag werden onder de voormalige Amerikaanse president Donald Trump stopgezet. Trump beëindigde de onderhandelingen over het zogenoemde Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) en kwam in plaats daarvan met reeks maatregelen die de handel juist belemmerden.

Het is onduidelijk in hoeverre er in Europa steun is voor nieuwe onderhandelingen. In de afgelopen jaren hebben sommige beleidsmakers zich uitgesproken voor een hervatting, terwijl anderen zich voorzichtiger hebben opgesteld.

In een verklaring reageerde de Amerikaanse ambassade in Berlijn niet direct op Lindners voorstel. Wel zei het kantoor dat de bestaande Amerikaans-EU Handels- en Technologieraad ervoor zorgt dat er op het gebied van handel en technologie een "brede basis" ligt die groei ondersteunt. "De huidige crisis laat zien dat de Verenigde Staten en Duitsland, en de Europese Unie, onmisbare partners zijn," voegde de ambassade eraan toe.

Meer uit Financieel

Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

3 uur geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

3 uur geleden
Hof tikt EU op vingers over deel richtlijn minimumloon

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.

3 uur geleden
OpenAI verliest Duitse rechtszaak over auteursrechten liedjes

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.

4 uur geleden
Nieuwe indoorpretparken van Netflix voorlopig alleen in VS

LOS GATOS (ANP) - Netflix wil meerdere indoorpretparken openen in de Verenigde Staten. Maar een Netflix House in andere landen zit er voorlopig niet in. Dat heeft marketingdirecteur Marian Lee van Netflix gezegd in een interview met het Franse persbureau AFP.

4 uur geleden
Burger King wil aantal restaurants in China meer dan verdubbelen

BEIJING (ANP/AFP) - Burger King wil het aantal restaurants in China komende jaren meer dan verdubbelen, heeft moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) aangekondigd. RBI verkoopt zijn meerderheidsbelang in de Chinese tak aan de Chinese investeerder CPE. Die samenwerking levert 350 miljoen dollar aan nieuwe investeringen op.

4 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen bij stijgers op Damrak na nieuwe doelen

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde dinsdag tot de stijgers op het Damrak met een plus van bijna 2 procent. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Financieel topman Ethan Tandowsky zei verder "aanzienlijke kansen" te zien voor Adyen om een van de grootste spelers in de branche te worden.

6 uur geleden