Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil organisatie overnemen van sleesporten Spelen 2026

Duitsland wil organisatie overnemen van sleesporten Spelen 2026

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bobsleebond wil de organisatie overnemen van alle sleesporten van de Olympische spelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Dat heeft voorzitter Andreas Trautvetter van de Duitse bobslee- en rodelfederatie (BSD) aan het Duitse persbureau DPA laten weten.

Duitsland wil de olympische wedstrijden in het bobslee, skeleton en rodelen naar eigen land halen. Die kunnen niet in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo plaatsvinden omdat daar de bouw van een nieuwe bobsleebaan te duur uitviel. Aanvankelijk was het de bedoeling dat in Cortina d'Ampezzo voor 40 miljoen euro een nieuwe bobsleebaan zou worden gebouwd. Er ligt namelijk op dit moment geen goede baan in Italië. Het ijskanaal van de Olympische Spelen van Turijn werd eind 2012 afgebroken.

Oostenrijk en Zwitserland zouden ook interesse hebben in de sleesporten van de Spelen van 2026.

Meer uit Sport

Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

19 minuten geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

23 minuten geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

2 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

2 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

2 uur geleden
Antonelli wint in Formule 1 GP Monaco, Verstappen valt meteen uit

MONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.

2 uur geleden
Vollering schrijft na Tour en Vuelta ook Giro op haar naam

SALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.

2 uur geleden