
Duitsland wil oplopen spanning Moskou vermijden bij NAVO-oefening
BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Duitsland zegt dat alles wordt gedaan om te voorkomen dat een enorme luchtmachtoefening van de NAVO leidt tot meer spanning met Rusland. Zo wordt volgens bevelhebber Ingo Gerhartz van de luchtmacht niet gevlogen richting Kaliningrad, een Russisch gebied tussen Polen en Litouwen.
In het Duitse luchtruim worden de komende anderhalve week de de grootste luchtmachtoefeningen gehouden in de geschiedenis van de militaire alliantie. Die exercities worden Air Defender 23 genoemd. Er doen 25 landen mee met zo’n 10.000 militairen en 250 vliegtuigen. "We doen er alles aan om te zorgen dat het geen escalerend effect heeft", zei Gerhartz op de Duitse radio.
Ook de Nederlandse vliegbasis Volkel wordt gebruikt tijdens Air Defender 23. De grootschalige oefening valt samen met een drukke periode voor de burgerluchtvaart. Vluchten door het Duitse luchtruim moeten soms worden omgeleid vanwege het grote aantal rondvliegende militaire toestellen, maar volgens Gerhartz zou de overlast beperkt moeten blijven. Hij verwacht dat vertragingen "hooguit een paar minuten duren".
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.
10 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël wil gebieden in de Palestijnse Gazastrook gaan bezetten, aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap. Volgens een topfunctionaris wordt nog wel eerst geprobeerd een deal te sluiten over de Israëlische gijzelaars die zich in handen van Hamas in Gaza bevinden.
14 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse Hooggerechtshof heeft een aanklacht tegen de Spaanse oud-koning Juan Carlos wegens belastingfraude verworpen. De vader van koning Felipe werd door een groep voormalige juristen, rechters en openbaar aanklagers beschuldigd. Volgens het hof zijn er geen nieuwe feiten, bewijzen of documenten ingediend die het rechtvaardigen het onderzoek opnieuw te openen.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) heeft een genocidezaak verworpen die Soedan heeft aangespannen tegen de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Het hof in Den Haag vindt dat het niet bevoegd is te oordelen in de zaak.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Er bestaat een kans op een deal over de resterende gijzelaars in Gaza tijdens het bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de regio volgende week. Dat zei een hooggeplaatste Israëlische functionaris maandag. Volgens de functionaris is de deal noodzakelijk om de nieuwe Israëlische operatie in het gebied te voorkomen.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Alle 133 kardinalen die gaan stemmen in de komende pausverkiezing zijn aangekomen in Rome, meldt het Vaticaan maandag. De kardinalen komen vanaf woensdag bijeen in de Sixtijnse Kapel waar ze een opvolger voor de overleden paus Franciscus kiezen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is bezorgd over het opgeschaalde offensief van Israël in Gaza. "Dat zal leiden tot nog meer slachtoffers en nog meer lijden voor de Palestijnse bevolking", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. De Commissie dringt er bij Israël op aan zich in te houden, voegde hij eraan toe.
3 uur geleden