Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil Nederlanders aanpakken die plofkraken plegen

Duitsland wil Nederlanders aanpakken die plofkraken plegen

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil het toenemende aantal plofkraken strenger aanpakken. Het ministerie van Binnenlandse Zaken boog zich dinsdag voor het eerst over het opblazen van geldautomaten, wat voornamelijk door criminelen uit Nederland gebeurt.

"Plofkraken brengen mensenlevens in gevaar", aldus minister Nancy Faeser. Door het toenemende aantal en door de zwaardere explosieven die de criminelen tegenwoordig gebruiken, wordt het steeds gevaarlijker voor gewone burgers. De Vereniging van Duitse Banken benadrukt dat voor de veiligheid van geldautomaten gezorgd moet worden omdat die "belangrijk zijn voor het verstrekken van contant geld aan de Duitse burgers".

In de gesprekken met belanghebbenden spraken alle partijen af om meer te focussen op het voorkomen van de misdaad. Zo willen ze bijvoorbeeld risico-analyses uitvoeren, om te bepalen welke automaten 's nachts zouden moeten sluiten. De intentie is om bijvoorbeeld met betere alarmen en videocamera's het moeilijker te maken voor criminelen om een plofkraak te plegen. Ook zou het maximale kassaldo verlaagd kunnen worden of verfbommetjes aangebracht die zouden ontploffen bij een eventuele plofkraak.

Europol meldde afgelopen maand al dat het aantal plofkraken in heel Europa drastisch toegenomen is. Nederland en Duitsland pakken regelmatig Nederlanders op voor ontploffingen in Duitsland. Afgelopen weekend kregen twee Nederlanders nog een gevangenisstraf opgelegd voor een serie explosies. Een 36-jarige moet 7,5 jaar de cel in, zijn handlanger kreeg drie jaar en negen maanden.

Meer uit Buitenland

Epstein-dossier: FBI negeerde in 1996 klacht over kinderporno

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.

42 minuten geleden
17 jaar voor Pakistaanse oud-premier Khan en zijn vrouw om fraude

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.

1 uur geleden
Tienduizenden aanwezigen bij uitvaart studentenleider Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.

1 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op boorplatform en schip in Kaspische Zee

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.

3 uur geleden
Russische gezant onderweg naar Miami voor Oekraïne-gesprekken

MIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.

4 uur geleden
Politici VS kritisch na vrijgave deel Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zowel Democratische als Republikeinse politici zijn kritisch nadat de Amerikaanse overheid slechts een deel van de Epstein-documenten heeft vrijgegeven. Tot nu toe zijn rond de 300.000 pagina's openbaar gemaakt. Het Congres gaf vorige maand opdracht alle documenten vrij te geven, met 19 december als deadline.

4 uur geleden
Meerdere doden bij Amerikaanse aanvallen op IS in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij grootschalige Amerikaanse luchtaanvallen op terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië zijn zeker vijf doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De Verenigde Staten voerden de aanvallen vrijdag uit als vergelding, nadat drie Amerikanen om het leven waren gekomen bij een aanslag in de Syrische stad Palmyra vorige week.

5 uur geleden