Duitsland wil Nederland meteen weer helpen met corona
MUNSTER (ANP) - Als het nodig is, bijvoorbeeld omdat zich een tweede coronagolf aandient, zal Duitsland geen moment aarzelen om Nederland opnieuw te helpen met de opvang van coronapatiënten. Omgekeerd zal Nederland Duitsland zonder uitstel helpen als de gelegenheid zich voordoet.
Dat hebben minister Martin van Rijn van Medische Zorg en zijn Duitse ambtgenoot Karl-Josef Laumann van Noordrijn-Westfalen elkaar maandag in het Duitse Münster beloofd. De Nederlandse regering liet maandag duizenden nieuwe haringen uitdelen op het terrein van de Universiteitskliniek in Münster als "grote dank" voor de opvang van 58 Nederlandse coronapatiënten op de ic-afdelingen van Duitse ziekenhuizen.
Het was maandag precies tien weken geleden dat de eerste Nederlandse patiënten in Duitsland werden opgevangen. "Negen Nederlanders zijn helaas overleden. De anderen zijn weer thuis en het gaat beter met ze", vertelde Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg in de Duitse stad. "Het waren begin april donkere dagen. We hielden met het ergste rekening. Ik vergeet nooit meer wat de fantastische solidariteit van Duitsland toen voor ons betekende." Binnen een weekend was de Duitse assistentie geregeld, mede door onderlinge vriendschappen.
6000 ic-bedden
Noordrijn-Westfalen heeft ongeveer net zoveel inwoners als Nederland. Maar de deelstaat beschikt over 6000 ic-bedden. "We bereiden ons al tien jaar voor op ouder wordende inwoners die meer zorg nodig hebben. En aan het begin van de coronacrisis hebben we het aantal bedden nog fors uitgebreid, maar gelukkig waren al die bedden niet nodig", aldus Laumann. Intensivisten in Nederland willen er volgens Kuipers zeker 550 ic-bedden bij hebben.
"We zijn dankbaar", benadrukte Van Rijn. "Toen het echt nodig was, was er geen enkele drempel of bureaucratie. We zullen onze vriendschap en samenwerking uitbreiden om de gezondheidszorg aan beide zijden van de grens steeds verder te verbeteren."
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
18 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geleden