Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil miljarden steken in geavanceerde chipontwikkeling

Duitsland wil miljarden steken in geavanceerde chipontwikkeling

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil miljarden euro's steken in nieuwe investeringen in de chipindustrie in het land. Het is de bedoeling dat chipbedrijven met de nieuwe subsidies geavanceerde productielocaties kunnen ontwikkelen die de huidige technologie "aanzienlijk overtreffen", zegt een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken.

Twee ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat de subsidies bij elkaar naar verwachting op ongeveer 2 miljard euro zullen uitkomen. Het ministerie noemt geen bedrag, maar meldt dat het een "laag enkelcijferig bedrag in de miljarden euro's" zal zijn. Met het geld moeten tien tot vijftien uiteenlopende projecten worden gefinancierd.

Duitsland heeft op het gebied van chips onlangs meerdere tegenslagen te verwerken gekregen. Zo meldde de Amerikaanse chipfabrikant Intel in september de bouw van een fabriek in Duitsland uit te stellen. Die fabriek in Maagdenburg, ten zuidwesten van Berlijn, moest ongeveer 30 miljard euro kosten. De Duitse regering had zo'n 10 miljard euro aan subsidies voor het project beloofd.

Verkiezingen

Ook heeft Duitsland de bouw van een chipfabriek in Dresden gesteund met 5 miljard euro. Onder meer de Nederlandse chipmaker NXP investeert in die fabriek, die vanaf 2027 voor meerdere bedrijven chips moet produceren.

Eerder deze maand riep het Duitse ministerie chipbedrijven al op om nieuwe subsidieaanvragen in te dienen. Maar voor chipbedrijven is het onzeker of ze het gevraagde geld krijgen, aangezien in februari verkiezingen gepland staan en de nieuwe regering de plannen kan veranderen.

De EU wil graag dat meer chips worden geproduceerd in Europa om zo minder afhankelijk te zijn van landen als de Verenigde Staten en China. Vorig jaar ging een Europese wet in die de chipsector in de EU moet helpen groeien. Met de zogeheten Chips Act wil de EU in 2030 zijn marktaandeel in de chipproductie vergroten naar 20 procent.

Meer uit Financieel

Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

1 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

1 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

1 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiƫn voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

3 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiƫn van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

3 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

3 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

3 uur geleden