Duitsland wil militairen langer in Afghanistan houden
BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse regering wil dat haar militairen langer in Afghanistan blijven, maakte minister van Buitenlandse Zaken Heiko Maas zaterdag bekend. Na de Verenigde Staten levert Berlijn het grootste contingent militairen in het Zuid-Aziatische land.
De vredesonderhandelingen tussen de Afghaanse overheid en de Taliban "zullen niet voor eind maart zijn afgesloten" als het mandaat van de Duitse troepen afloopt, zei Maas tegen Duitse media. "Daarom moet we ons voorbereiden op verschillende scenario's, waaronder een nieuw mandaat van de Bondsdag."
De Duitse troepen maken deel uit van de 10.000 man sterke troepenmacht van de NAVO in Afghanistan. Defensieministers van het bondgenootschap spreken later deze maand over de toekomst van de missie. Aan de NAVO-missie Resolute Support nemen momenteel zo’n 150 Nederlandse militairen deel, aldus het ministerie van Defensie in Den Haag. De hoofdtaak bestaat uit het trainen en adviseren van Afghaanse veiligheidsdiensten.
De Taliban en de Verenigde Staten zijn overeengekomen dat in mei dit jaar alle Amerikaanse troepen uit het land zijn teruggetrokken. Er zitten nu nog zo'n 2500 Amerikaanse militairen in Afghanistan, het kleinste aantal sinds het begin van de oorlog in 2001.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - Canada overweegt een klein aantal militairen te laten deelnemen aan militaire oefeningen op Groenland. Dat meldt de Canadese publieke omroep CTV op basis van overheidsbronnen. Een definitieve beslissing zou nog niet zijn genomen.
4 minuten geledenSHADDADI (ANP/RTR) - Terwijl het Syrische regeringsleger zijn macht in het noorden en oosten van het land verstevigt, zijn IS-militanten uit de gevangenis ontsnapt, zo meldde het leger. Het leger heeft een avondklok ingesteld in de stad Shaddadi omdat het de stad wil uitkammen om de ontsnapten te vinden. Het is niet bekend om hoeveel ontsnapten het gaat.
22 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - De Bulgaarse president Rumen Radev heeft aangekondigd op te stappen. "Vandaag spreek ik jullie voor het laatst toe als president van Bulgarije", zei het staatshoofd in een televisietoespraak. "Morgen zal ik terugtreden uit mijn ambt", aldus Radev.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer gezegd dat hij "mogelijk verkeerd is geïnformeerd" over de redenen van Europese landen om militairen naar Groenland te sturen. Dat meldt Sky News op basis van bronnen. Trump kondigde zaterdag heffingen aan tegen de acht landen die meededen aan die verkenningsmissie, maar dat leidde tot onbegrip in de Europese hoofdsteden.
37 minuten geledenKADUNA (ANP/RTR) - Bij een aanval op twee kerken in de Nigeriaanse staat Kaduna zijn zondag tientallen mensen ontvoerd. Dat meldt de politie maandag. Volgens een kerkleider gaat het om meer dan 160 mensen. Negen mensen zouden zijn ontsnapt nadat ze waren gevangengenomen.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Groenland en Denemarken hebben NAVO-chef Mark Rutte nog eens gevraagd om een militaire NAVO-missie op te tuigen om het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland te beschermen. De defensieminister van Denemarken en de buitenlandminister van Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, deden dat op bezoek op het NAVO-hoofdkwartier. Wat Rutte antwoordde, laten ze in het midden, melden omroep TV 2 en andere Deense media.
57 minuten geledenROME (ANP) - De vooraanstaande Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse krant La Repubblica. Valentino was naamgever van het gelijknamige modemerk en stond bekend om zijn gebruik van wat bekend kwam te staan als 'Valentino rosso', de hem zo kenmerkende roodtint.
1 uur geleden