Duitsland wil meer reizigers testen op coronavirus
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil inwoners die terugkeren uit het buitenland kosteloos een coronatest aanbieden. Wie uit een risicoland komt, kan zich straks al op de luchthaven laten testen. Dat is de uitkomst van overleg tussen de Duitse deelstaten en de landelijke overheid.
Ook mensen die terugkeren uit landen die niet als risicovol worden gezien, moeten binnen 72 uur de mogelijkheid krijgen om zich kosteloos te laten testen. Zij kunnen dat regelen via de lokale gezondheidsautoriteiten in hun woonplaats.
Het nieuwe beleid betekent dat op meer vliegvelden testlocaties worden ingericht. Wie uit een risicoland komt en zich niet wil laten testen, moet 14 dagen thuis in quarantaine. De Duitse tegenhanger van het RIVM heeft momenteel zo'n 130 landen aangewezen als risicogebied. Het gaat onder meer om de Verenigde Staten, Turkije en Israël.
In Duitsland wordt gevreesd dat het aantal coronabesmettingen flink kan toenemen als inwoners tijdens de zomervakantie besmet raken in het buitenland. Zo zijn deze week in de stad Cottbus voor het eerst in maanden weer nieuwe coronagevallen vastgesteld. Het gaat om een gezin dat op vakantie was geweest op het populaire vakantie-eiland Mallorca.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar is het aantal jongeren dat een hand of arm is verloren door exploderend vuurwerk meer dan verdubbeld. Dat komt volgens de Nederlandse Vereniging voor Handchirurgie (NVvH) vooral door "de illegale Cobra".
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Stressgerelateerde klachten en griepverschijnselen waren ook dit jaar de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim onder werknemers in Nederland. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Ze zeggen dat het verzuim onverminderd hoog bleef en dat er meer focus moet komen op preventie, bijvoorbeeld door snelle ondersteuning bij mentale en fysieke klachten.
6 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.
1 week geledenVEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) is teleurgesteld in de Kamermeerderheid die dinsdagmiddag voor de initiatiefwet voor embryokweek stemde. Dat zegt directeur Bert-Jan Heusinkveld. "Daarmee gaat wel een wissel om. Leven wordt nu gekweekt om instrumenteel gebruikt te worden. Het gaat niet meer over het leven van het embryo, maar de dienst van het embryo voor onderzoeksdoelen", aldus de directeur van de christelijke organisatie.
1 week geledenHEERLEN (ANP) - Het Zuyderland-ziekenhuis in Limburg komt met een nieuwe vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen. Deze opent naar verwachting in 2031, meldt het ziekenhuis. Deze zorg verdwijnt dan uit de vestiging in Heerlen, zoals al eerder bekend was.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen roepen in een open brief aan informateur Rianne Letschert het nieuwe kabinet op om de productie, lozing en het gebruik van PFAS te verbieden. "Dat is goed voor de mens, de toekomstbestendigheid van de zorg en de schatkist", aldus de ondertekenaars, onder wie intensivist Diederik Gommers, longarts Wanda de Kanter en huisarts en voorzitter Groene Zorg Alliantie Evelyn Brakema.
1 week geleden