Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil jongeren vanaf 12 jaar vaccineren tegen coronavirus

Duitsland wil jongeren vanaf 12 jaar vaccineren tegen coronavirus

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil kinderen en jongeren vanaf 12 jaar met ingang van 7 juni gaan inenten tegen het coronavirus. Voorwaarde is wel dat de Europese toezichthouder EMA groen licht geeft voor het vaccineren van die groep met het Pfizer/BioNTech-vaccin. Dat schrijven Duitse media na topoverleg tussen bondskanselier Angela Merkel en de leiders van Duitse deelstaten.

Merkel zei dat alle burgers de kans moeten krijgen om zich te laten vaccineren, ook tieners. Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) komt vrijdag naar verwachting met een positief advies over het vaccineren van twaalfplussers met het coronavaccin van het Amerikaanse Pfizer en het Duitse BioNTech. Dat middel wordt ook gebruikt in Nederland en andere EU-lidstaten.

De Duitse regering wil naar verluidt dat iedereen in de groep 12-18 jaar de kans krijgt om voor eind augustus een eerste prik te halen. Het gaat om circa 5,3 miljoen personen, maar die laten zich naar verwachting niet allemaal inenten. Het ministerie van Volksgezondheid houdt rekening met een vaccinatiebereidheid van ongeveer 60 procent onder jongeren.

Vaccinatiecomité

De allerjongste Duitsers komen pas later aan de beurt. Merkel heeft volgens bronnen van de krant Bild achter gesloten deuren gezegd dat kinderen onder de 12 pas aan het eind van het jaar of begin volgend jaar ingeënt kunnen worden.

Over het vaccineren van jongeren wordt in Duitsland nog gediscussieerd. Vaccinatiecomité StiKo moet daar ook nog advies over uitbrengen. Een lid van het comité zei deze week dat mogelijk wordt geadviseerd kinderen alleen in te enten als sprake is van bepaalde risicofactoren. Kinderen lopen na een coronabesmetting doorgaans veel minder risico dan ouderen.

Niet alle bestuurders zijn blij met die terughoudendheid onder de medische topadviseurs. Premier Stephan Weil van Nedersaksen klaagde in de media dat scholen enkele weken geleden nog werden afgeschilderd als "broedplaatsen van de pandemie", maar dat nu plots wordt benadrukt dat kinderen zelf weinig risico lopen. De sociaaldemocraat beklemtoonde dat kinderen het virus nog steeds kunnen overdragen aan anderen.

Meer uit Buitenland

Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

1 uur geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

1 uur geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

1 uur geleden
Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

3 uur geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

3 uur geleden
Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

4 uur geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

4 uur geleden