Duitsland wil jongeren vanaf 12 jaar vaccineren tegen coronavirus
BERLIJN (ANP) - Duitsland wil kinderen en jongeren vanaf 12 jaar met ingang van 7 juni gaan inenten tegen het coronavirus. Voorwaarde is wel dat de Europese toezichthouder EMA groen licht geeft voor het vaccineren van die groep met het Pfizer/BioNTech-vaccin. Dat schrijven Duitse media na topoverleg tussen bondskanselier Angela Merkel en de leiders van Duitse deelstaten.
Merkel zei dat alle burgers de kans moeten krijgen om zich te laten vaccineren, ook tieners. Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) komt vrijdag naar verwachting met een positief advies over het vaccineren van twaalfplussers met het coronavaccin van het Amerikaanse Pfizer en het Duitse BioNTech. Dat middel wordt ook gebruikt in Nederland en andere EU-lidstaten.
De Duitse regering wil naar verluidt dat iedereen in de groep 12-18 jaar de kans krijgt om voor eind augustus een eerste prik te halen. Het gaat om circa 5,3 miljoen personen, maar die laten zich naar verwachting niet allemaal inenten. Het ministerie van Volksgezondheid houdt rekening met een vaccinatiebereidheid van ongeveer 60 procent onder jongeren.
Vaccinatiecomité
De allerjongste Duitsers komen pas later aan de beurt. Merkel heeft volgens bronnen van de krant Bild achter gesloten deuren gezegd dat kinderen onder de 12 pas aan het eind van het jaar of begin volgend jaar ingeënt kunnen worden.
Over het vaccineren van jongeren wordt in Duitsland nog gediscussieerd. Vaccinatiecomité StiKo moet daar ook nog advies over uitbrengen. Een lid van het comité zei deze week dat mogelijk wordt geadviseerd kinderen alleen in te enten als sprake is van bepaalde risicofactoren. Kinderen lopen na een coronabesmetting doorgaans veel minder risico dan ouderen.
Niet alle bestuurders zijn blij met die terughoudendheid onder de medische topadviseurs. Premier Stephan Weil van Nedersaksen klaagde in de media dat scholen enkele weken geleden nog werden afgeschilderd als "broedplaatsen van de pandemie", maar dat nu plots wordt benadrukt dat kinderen zelf weinig risico lopen. De sociaaldemocraat beklemtoonde dat kinderen het virus nog steeds kunnen overdragen aan anderen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
3 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
6 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
7 uur geleden