Duitsland wil garant staan voor kredietverzekeraars
BERLIJN (ANP) - Duitsland overweegt zich garant te stellen voor de verliezen die kredietverzekeraars lijden. Daarmee wil de regering in Berlijn voorkomen dat faillissementen van bedrijven een domino-effect teweegbrengen, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Kredietverzekeraars bieden extra zekerheid voor bedrijven als hun klanten te laat of helemaal niet betalen. Zonder die instellingen, zoals Allianz-dochter Euler Hermes en Coface, zouden bedrijven zonder geld kunnen komen te zitten. Ook herverzekeraars als Munich Re, Hannover Re en Swiss Re kunnen profiteren van de stap van Duitsland omdat die doorgaans de risico's die de kredietverzekeraars lopen, afdekken.
Het Duitse ministerie van Financiën en de grote kredietverzekeraars wilden de gesprekken niet bevestigen. De Duitse verzekeraarsbranchevereniging GDV bevestigde wel dat er gesprekken met de overheid gaande zijn en zegt te hopen dat er nog deze week een akkoord kan worden bereikt.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.
7 uur geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
11 uur geleden