Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil garant staan voor kredietverzekeraars

Duitsland wil garant staan voor kredietverzekeraars

BERLIJN (ANP) - Duitsland overweegt zich garant te stellen voor de verliezen die kredietverzekeraars lijden. Daarmee wil de regering in Berlijn voorkomen dat faillissementen van bedrijven een domino-effect teweegbrengen, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Kredietverzekeraars bieden extra zekerheid voor bedrijven als hun klanten te laat of helemaal niet betalen. Zonder die instellingen, zoals Allianz-dochter Euler Hermes en Coface, zouden bedrijven zonder geld kunnen komen te zitten. Ook herverzekeraars als Munich Re, Hannover Re en Swiss Re kunnen profiteren van de stap van Duitsland omdat die doorgaans de risico's die de kredietverzekeraars lopen, afdekken.

Het Duitse ministerie van Financiƫn en de grote kredietverzekeraars wilden de gesprekken niet bevestigen. De Duitse verzekeraarsbranchevereniging GDV bevestigde wel dat er gesprekken met de overheid gaande zijn en zegt te hopen dat er nog deze week een akkoord kan worden bereikt.

Meer uit Financieel

Airbus: softwarefix bij veel A320-vliegtuigen om 'zonnestraling'

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft vrijdag gewaarschuwd dat een groot aantal vliegtuigen van het type A320 een onmiddellijke softwarefix nodig kunnen hebben na een recent incident met een vliegtuig van het Amerikaanse JetBlue Airways. Dat toestel had te maken met plotseling hoogteverlies omdat de besturing verstoord zou zijn geraakt door "intense zonnestraling".

1 uur geleden
Staking door werknemers van Duitse distributiecentra Amazon

BERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer 3000 werknemers van distributiecentra van Amazon in Duitsland hebben vrijdag tijdens Black Friday het werk neergelegd in een loonconflict met vakbond Verdi. De staking trof grote distributiecentra van Amazon in onder meer Dortmund, Graben, Koblenz en Bad Hersfeld.

2 uur geleden
AEX sluit op laatste handelsdag november met kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van november met kleine winst gesloten. Over de gehele maand leed de hoofdgraadmeter op het Damrak wel verlies.

3 uur geleden
Nederlanders kopen dit jaar meer in aanloop naar Black Friday

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in de week voor Black Friday meer aankopen gedaan dan in de week voor het koopjesfestijn vorig jaar. Dit komt naar voren uit cijfers die iDEAL rond Black Friday en Cyber Monday dagelijks publiceert.

3 uur geleden
Wingtech gaat in beroep tegen schorsing Nexperia-topman

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.

4 uur geleden
Rechter stelt FNV ultimatum om met hervormingsplan te komen

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange en rumoerige zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.

5 uur geleden
Wall Street begint hoger aan Black Friday, retailers in focus

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

7 uur geleden