Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil coronabeperkingen verlengen tot kort voor Kerstmis

Duitsland wil coronabeperkingen verlengen tot kort voor Kerstmis

BERLIJN (ANP) - In de Duitse politiek gaan steeds meer stemmen op de coronabeperkingen tot kort voor Kerstmis te verlengen. Op de feestdagen zou tijdelijk weer meer bezoek mogelijk moeten zijn.

Duitsland ging begin november voor een maand gedeeltelijk op slot op om verspreiding van het coronavirus in te dammen. De horeca moest dicht en er mogen maximaal tien personen uit twee huishoudens bij elkaar op bezoek. Scholen en winkels daarentegen konden openblijven. Inmiddels beginnen de restricties vruchten af te werpen, maar er is nog zeker geen sprake van een ommekeer.

Vorige week kon er nog geen akkoord worden bereikt tussen de regering in Berlijn en de zestien deelstaten over verlenging of aanscherping van de maatregelen. Inmiddels zijn steeds meer regio's voorstander van verlenging met zo'n drie weken, maar dan vooral in de gebieden met de meeste besmettingen. In regio's met minder problemen zou maatwerk mogelijk moeten zijn.

De regering van bondskanselier Merkel wil handhaving van de zogenoemde lockdown light tot 20 december, melden media. Merkel en de leiders van de deelstaten hopen woensdag knopen te kunnen doorhakken.

Ondertussen waarschuwen de Europese gezondheidsautoriteiten voor een te vroege versoepeling of opheffing van de beperkingen.

Meer uit Buitenland

Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONG KONG (ANP) - Jimmy ‍Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.

1 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

2 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

3 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

6 uur geleden
Seguro verslaat uiterst rechtse Ventura in Portugese verkiezingen

LISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.

7 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël wil controle over Westoever vergroten

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.

8 uur geleden
Iran veroordeelt Nobelprijswinnares Mohammadi opnieuw

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.

10 uur geleden