Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil buitenlandse diploma's sneller erkennen

Duitsland wil buitenlandse diploma's sneller erkennen

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland moet het makkelijker worden voor mensen uit het buitenland om een beschermd beroep, bijvoorbeeld arts of leraar, uit te oefenen. De Duitse minister van Arbeid Hubertus Heil verwacht dat er dit jaar stappen gezet worden om de erkenning van buitenlandse beroepskwalificaties in zijn land te versnellen.

In Duitsland zijn de wachttijden voor aanvragers die erkenning willen van hun in het buitenland behaalde diploma's vaak lang. Tegelijkertijd kampt het land met grote personeelstekorten.

In december kwam het onderwerp al ter sprake tijdens een conferentie van deelstaatpremiers. Naar verwachting onthullen de deelstaatregeringen in september plannen voor snellere erkenningsprocedures. "Ik ga ervan uit dat niemand zich zal terugtrekken", heeft Heil gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

Syriërs

Heil bekritiseerde in dat gesprek ook recente oproepen om Syriërs zo snel mogelijk terug te sturen naar hun thuisland na de verdrijving van dictator Bashar al-Assad. "Ik vind het heel, heel verkeerd hoe er de afgelopen dagen roekeloos is gediscussieerd over hoe iedereen nu zomaar weggestuurd kan worden", zei Heil. De val van al-Assad heeft in Duitsland een debat op gang gebracht over de toekomst van ongeveer 975.000 Syriërs die in Duitsland wonen.

Onder meer de premier van de Duitse deelstaat Thüringen, Mario Voigt, van de christendemocratische CDU, heeft steun uitgesproken voor repatriëringsinspanningen, verwijzend naar de veranderende situatie in Syrië. Heil, van de sociaaldemocratische SPD, benadrukte echter het belang van het bieden van permanente vooruitzichten aan migranten die geïntegreerd zijn in de Duitse samenleving, werk hebben en geen strafbare feiten hebben gepleegd.

Zorg en techniek

Onderzoek van het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen wees vorige maand uit dat er bij de oosterburen ongeveer 80.000 Syriërs in beroepen werken waar tekorten aan gekwalificeerd personeel zijn, zoals de zorg en techniek. Meerdere bestuurders uit het Duitse bedrijfsleven hebben ook al gepleit voor het behoud van Syrische werknemers in Duitsland. "We kunnen in veel sectoren niet zonder hen", betoogde Ingo Wortmann, voorzitter van de Vereniging van Duitse Vervoersbedrijven (VDV).

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

1 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

1 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

2 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

5 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

6 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

7 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

7 uur geleden