Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil buitenlandse diploma's sneller erkennen

Duitsland wil buitenlandse diploma's sneller erkennen

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland moet het makkelijker worden voor mensen uit het buitenland om een beschermd beroep, bijvoorbeeld arts of leraar, uit te oefenen. De Duitse minister van Arbeid Hubertus Heil verwacht dat er dit jaar stappen gezet worden om de erkenning van buitenlandse beroepskwalificaties in zijn land te versnellen.

In Duitsland zijn de wachttijden voor aanvragers die erkenning willen van hun in het buitenland behaalde diploma's vaak lang. Tegelijkertijd kampt het land met grote personeelstekorten.

In december kwam het onderwerp al ter sprake tijdens een conferentie van deelstaatpremiers. Naar verwachting onthullen de deelstaatregeringen in september plannen voor snellere erkenningsprocedures. "Ik ga ervan uit dat niemand zich zal terugtrekken", heeft Heil gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

Syriërs

Heil bekritiseerde in dat gesprek ook recente oproepen om Syriërs zo snel mogelijk terug te sturen naar hun thuisland na de verdrijving van dictator Bashar al-Assad. "Ik vind het heel, heel verkeerd hoe er de afgelopen dagen roekeloos is gediscussieerd over hoe iedereen nu zomaar weggestuurd kan worden", zei Heil. De val van al-Assad heeft in Duitsland een debat op gang gebracht over de toekomst van ongeveer 975.000 Syriërs die in Duitsland wonen.

Onder meer de premier van de Duitse deelstaat Thüringen, Mario Voigt, van de christendemocratische CDU, heeft steun uitgesproken voor repatriëringsinspanningen, verwijzend naar de veranderende situatie in Syrië. Heil, van de sociaaldemocratische SPD, benadrukte echter het belang van het bieden van permanente vooruitzichten aan migranten die geïntegreerd zijn in de Duitse samenleving, werk hebben en geen strafbare feiten hebben gepleegd.

Zorg en techniek

Onderzoek van het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen wees vorige maand uit dat er bij de oosterburen ongeveer 80.000 Syriërs in beroepen werken waar tekorten aan gekwalificeerd personeel zijn, zoals de zorg en techniek. Meerdere bestuurders uit het Duitse bedrijfsleven hebben ook al gepleit voor het behoud van Syrische werknemers in Duitsland. "We kunnen in veel sectoren niet zonder hen", betoogde Ingo Wortmann, voorzitter van de Vereniging van Duitse Vervoersbedrijven (VDV).

Meer uit Financieel

Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

32 minuten geleden
Wall Street opent hoger na verliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.

59 minuten geleden
Conglomeraat uit Abu Dhabi wil buitenlandse tak Lukoil overnemen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.

2 uur geleden
Brussel tikt Italië op de vingers om regels bij overnames

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Brussel heeft Italië op de vingers getikt over Italiaanse regels waarmee het land voorwaarden kan stellen aan deals in de bankensector. De actie van de Europese Commissie volgt op strenge voorwaarden die de Italiaanse regering had gesteld aan de voorgenomen miljardenovername van de Italiaanse bank Banco BPM door rivaal UniCredit. Die deal ging uiteindelijk niet door.

2 uur geleden
Ubisoft stelde resultaten uit door onjuiste opgave omzet

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.

5 uur geleden
KLM noemt investering Schiphol belangrijk, zorgen over kosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.

5 uur geleden
Hoge Raad: dertien jaar lang uitzendkracht inhuren is te lang

DEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.

5 uur geleden