Duitsland wil buitenlandse diploma's sneller erkennen
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland moet het makkelijker worden voor mensen uit het buitenland om een beschermd beroep, bijvoorbeeld arts of leraar, uit te oefenen. De Duitse minister van Arbeid Hubertus Heil verwacht dat er dit jaar stappen gezet worden om de erkenning van buitenlandse beroepskwalificaties in zijn land te versnellen.
In Duitsland zijn de wachttijden voor aanvragers die erkenning willen van hun in het buitenland behaalde diploma's vaak lang. Tegelijkertijd kampt het land met grote personeelstekorten.
In december kwam het onderwerp al ter sprake tijdens een conferentie van deelstaatpremiers. Naar verwachting onthullen de deelstaatregeringen in september plannen voor snellere erkenningsprocedures. "Ik ga ervan uit dat niemand zich zal terugtrekken", heeft Heil gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
Syriërs
Heil bekritiseerde in dat gesprek ook recente oproepen om Syriërs zo snel mogelijk terug te sturen naar hun thuisland na de verdrijving van dictator Bashar al-Assad. "Ik vind het heel, heel verkeerd hoe er de afgelopen dagen roekeloos is gediscussieerd over hoe iedereen nu zomaar weggestuurd kan worden", zei Heil. De val van al-Assad heeft in Duitsland een debat op gang gebracht over de toekomst van ongeveer 975.000 Syriërs die in Duitsland wonen.
Onder meer de premier van de Duitse deelstaat Thüringen, Mario Voigt, van de christendemocratische CDU, heeft steun uitgesproken voor repatriëringsinspanningen, verwijzend naar de veranderende situatie in Syrië. Heil, van de sociaaldemocratische SPD, benadrukte echter het belang van het bieden van permanente vooruitzichten aan migranten die geïntegreerd zijn in de Duitse samenleving, werk hebben en geen strafbare feiten hebben gepleegd.
Zorg en techniek
Onderzoek van het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen wees vorige maand uit dat er bij de oosterburen ongeveer 80.000 Syriërs in beroepen werken waar tekorten aan gekwalificeerd personeel zijn, zoals de zorg en techniek. Meerdere bestuurders uit het Duitse bedrijfsleven hebben ook al gepleit voor het behoud van Syrische werknemers in Duitsland. "We kunnen in veel sectoren niet zonder hen", betoogde Ingo Wortmann, voorzitter van de Vereniging van Duitse Vervoersbedrijven (VDV).
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
7 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
22 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
1 dag geleden