Duitsland wil buitenlandse diploma's sneller erkennen
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland moet het makkelijker worden voor mensen uit het buitenland om een beschermd beroep, bijvoorbeeld arts of leraar, uit te oefenen. De Duitse minister van Arbeid Hubertus Heil verwacht dat er dit jaar stappen gezet worden om de erkenning van buitenlandse beroepskwalificaties in zijn land te versnellen.
In Duitsland zijn de wachttijden voor aanvragers die erkenning willen van hun in het buitenland behaalde diploma's vaak lang. Tegelijkertijd kampt het land met grote personeelstekorten.
In december kwam het onderwerp al ter sprake tijdens een conferentie van deelstaatpremiers. Naar verwachting onthullen de deelstaatregeringen in september plannen voor snellere erkenningsprocedures. "Ik ga ervan uit dat niemand zich zal terugtrekken", heeft Heil gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
Syriërs
Heil bekritiseerde in dat gesprek ook recente oproepen om Syriërs zo snel mogelijk terug te sturen naar hun thuisland na de verdrijving van dictator Bashar al-Assad. "Ik vind het heel, heel verkeerd hoe er de afgelopen dagen roekeloos is gediscussieerd over hoe iedereen nu zomaar weggestuurd kan worden", zei Heil. De val van al-Assad heeft in Duitsland een debat op gang gebracht over de toekomst van ongeveer 975.000 Syriërs die in Duitsland wonen.
Onder meer de premier van de Duitse deelstaat Thüringen, Mario Voigt, van de christendemocratische CDU, heeft steun uitgesproken voor repatriëringsinspanningen, verwijzend naar de veranderende situatie in Syrië. Heil, van de sociaaldemocratische SPD, benadrukte echter het belang van het bieden van permanente vooruitzichten aan migranten die geïntegreerd zijn in de Duitse samenleving, werk hebben en geen strafbare feiten hebben gepleegd.
Zorg en techniek
Onderzoek van het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen wees vorige maand uit dat er bij de oosterburen ongeveer 80.000 Syriërs in beroepen werken waar tekorten aan gekwalificeerd personeel zijn, zoals de zorg en techniek. Meerdere bestuurders uit het Duitse bedrijfsleven hebben ook al gepleit voor het behoud van Syrische werknemers in Duitsland. "We kunnen in veel sectoren niet zonder hen", betoogde Ingo Wortmann, voorzitter van de Vereniging van Duitse Vervoersbedrijven (VDV).
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
10 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
11 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden