
Duitsland wil belang in Commerzbank afbouwen
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Duitsland wil zijn belang van 16,5 procent in Commerzbank terugbrengen en uiteindelijk volledig afbouwen. Dat heeft het Duitse Federaal Financieel Agentschap dinsdag bekendgemaakt. De Duitse regering stapte tijdens de financiële crisis van 2008 in bij een van de grootste commerciële banken van het land. Maar de situatie bij Commerzbank is inmiddels weer stabiel.
Tijdens de bankencrisis besloot de Duitse regering om Commerzbank te behoeden voor een mogelijke ondergang. In 2008 en 2009 investeerde Duitsland ruim 18 miljard euro. Sindsdien heeft de bank daar een groot deel van terugbetaald. Over vorig jaar behaalde Commerzbank bovendien de hoogste winst in vijftien jaar. Dat kwam onder meer door de reeks renteverhogingen van de Europese Centrale Bank, waardoor banken hogere marges haalden op bijvoorbeeld spaargeld.
"De vermindering van het belang van de federale overheid in Commerzbank is een teken van de kracht van Commerzbank en van Duitsland als financieel centrum", stelt staatssecretaris Florian Toncar van Financiën in een verklaring. Volgens hem is het verder "noodzakelijk dat de federale overheid zich geleidelijk ontdoet van de aandelen in de succesvol gestabiliseerde instelling".
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms stond Meta AI en zijn andere chatbots expliciet toe om 'sensuele' gesprekken te voeren met kinderen. Dat meldt persbureau Reuters, dat een intern beleidsdocument van Meta heeft ingezien en onderzoek naar de kwestie heeft gedaan.
15 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft in het tweede kwartaal veel meer geld opzijgezet voor leningen die het bedrijf mogelijk nooit meer terugkrijgt. Mede daardoor is het nettoverlies van het Zweedse bedrijf verder opgelopen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering heeft de topman van Deutsche Bahn ontslagen. Met die ingreep hoopt Berlijn het kwakkelende spoorbedrijf te hervormen na jarenlange kritiek op de verslechterende dienstverlening.
3 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Vakbond AVV dreigt met een staking van vrachtpiloten bij KLM. De bond wil onder meer een langlopende baangarantie en afspraken zodat de ruim honderd vliegers van vrachtvliegtuigen van KLM later met pensioen kunnen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is donderdag licht lager gesloten. Stevig koersverlies van Adyen trok de index met de hoofdfondsen omlaag. Het betalingsbedrijf, dat transacties verwerkt voor grote bedrijven als Uber, H&M, Microsoft en Meta Platforms, liet weten last te hebben van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangewakkerd.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Duitse regering gaat topman Richard Lutz van het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) vervroegd ontslaan. Dit zeggen ingewijden tegen persbureaus Reuters, AFP en dpa. De Duitse transportminister zal het ontslag volgens de laatste twee persbureaus donderdag aankondigen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hoewel het algehele prijspeil in Nederland nog steeds oploopt, zijn er ook veel producten die dalen in prijs. Daarop wijst een econoom van ING in een analyse van de eerder deze maand verschenen inflatiecijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
4 uur geleden