Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Duitsland wil 1500 vluchtelingen Moria opnemen'

'Duitsland wil 1500 vluchtelingen Moria opnemen'

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil volgens bronnen van het Duitse persbureau DPA 1500 vluchtelingen toelaten die in het afgebrande vluchtelingenkamp Moria op het Griekse eiland Lesbos zaten. Het zou vooral gaan om vrouwen en kinderen. Het voorstel is al met de Griekse regering besproken.

Door de brand in het kamp zijn meer dan 12.000 mensen dakloos geworden. De Griekse autoriteiten maakten dinsdag bekend ongeveer achthonderd mensen te hebben overgeplaatst naar een ander kamp op Lesbos.

Het Duitse plan is opgesteld door bondskanselier Angela Merkel en minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer. Het is nog niet besproken met de sociaaldemocratische coalitiegenoot SPD. SPD-leider Saskia Esken heeft eerder al aangegeven dat de partij wil dat Duitsland meer vluchtelingen van Moria opneemt.

Het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken wil in overleg met Athene een afvaardiging naar Moria sturen, om te kijken welke vluchtelingen het meest bescherming nodig hebben. Die mensen zouden dan naar Duitsland kunnen komen.

De brand, die waarschijnlijk is aangestoken, heeft binnen de Europese Unie het debat over de verantwoordelijkheid voor de vluchtelingen weer nieuw leven ingeblazen. Nederland is bereid om honderd vluchtelingen op te nemen. Dit aantal gaat dan wel af van de vijfhonderd die volgend jaar naar ons land mogen komen vanuit andere EU-landen.

Meer uit Buitenland

Rechter Boekarest schrapt preventieve maatregel tegen Andrew Tate

BOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.

35 minuten geleden
Trump: voorstel wapenstilstand met Iran niet goed genoeg

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.

50 minuten geleden
Wolf die vrouw in gezicht beet weer vrijgelaten in Duitsland

HAMBURG (ANP/AFP) - Een wolf die in Hamburg een week geleden een vrouw in het gezicht beet en ernstig verwondde, is weer in het wild vrijgelaten. Het dier werd kort daarna door agenten opgespoord en gevangen. De Groene minister van Milieu in Hamburg, Katharina Fegebank, heeft gezegd dat vrijlaten de beste oplossing voor de wolf is. Er zijn volgens haar allerlei opties overwogen, maar het dier is zondagavond in het wild vrijgelaten. De wolf wordt nu constant gemonitord en als die weer in een bebouwde omgeving komt, kan er snel worden ingegrepen.

1 uur geleden
Iran wijst Amerikaans voorstel voor wapenstilstand af

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aan Pakistan laten weten dat het een Amerikaans voorstel voor een wapenstilstand afwijst, meldt het Iraanse persbureau IRNA. Iran zou in de reactie de noodzaak van een permanent einde aan de oorlog benadrukken en met een reeks eisen komen, zoals een protocol voor een veilige doorgang door de Straat van Hormuz en het opheffen van sancties.

1 uur geleden
Costa waarschuwt Trump over aanvallen civiele infrastructuur Iran

BRUSSEL (ANP/AFP) - De voorzitter van de EU-leiders, António Costa, benadrukt op sociale media dat het aanvallen van civiele infrastructuur tijdens een oorlog illegaal is. De waarschuwing komt nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde civiele infrastructuur in Iran te verwoesten als het land de Straat van Hormuz niet zou openen.

2 uur geleden
Israël claimt aanval op Iraanse Zuid Pars-installaties

ASALUYEH (ANP/AFP) - Israël claimt een aanval op Zuid Pars, de voor Iran belangrijke gasindustrie nabij de zuidelijke plaats Asaluyeh. Minister van Defensie Israel Katz spreekt in een video van een "krachtige aanval" op 's lands "belangrijkste petrochemische industrie".

4 uur geleden
Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden