Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland werkt aan legeronderdeel voor binnenlandse verdediging

Duitsland werkt aan legeronderdeel voor binnenlandse verdediging

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse landmacht werkt aan een heel nieuwe tak voor binnenlandse verdediging. Het moet een van de vier hoofdonderdelen worden binnen de Duitse landmacht, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. Doel is om belangrijke infrastructuur en militaire installaties in eigen land beter te beschermen.

De Duitse krijgsmacht is bezig met een grote reorganisatie. Minister van Defensie Boris Pistorius zei dat de Bundeswehr het land beter moet kunnen verdedigen als het wordt aangevallen. Dat is volgens hem noodzakelijk omdat de internationale dreiging is toegenomen.

Actieve militairen en reservisten vormen de nieuwe divisie vanaf 1 april, zo is het voornemen. Het plan is om de tak daarna verder uit te breiden. Deze militairen blijven in Duitsland, ook als anderen de grens over moeten.

De Duitse landmacht telt drie divisies met ieder ongeveer 20.000 medewerkers. Het gaat om de 1e en de 10e Pantserdivisie en de Division Schnelle Kräfte. De Nederlandse 43 Gemechaniseerde Brigade, 13 Lichte Brigade en 11 Luchtmobiele Brigade maken deel uit van die divisies.

Meer uit Buitenland

Iran dreigt met directe reactie bij nieuwe vijandelijkheden VS

TEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.

29 minuten geleden
Trump: bestand met Iran duurt tot woensdagavond

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het bestand met Iran wat hem betreft woensdagavond Amerikaanse tijd afloopt. Dat is later dan tot nu toe werd aangenomen. Tegelijkertijd houdt Trump vol dat het "onwaarschijnlijk" is dat het staakt-het-vuren wordt verlengd.

1 uur geleden
Vijf Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.

2 uur geleden
Japan schrapt naoorlogse beperkingen op wapenuitvoer

TOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.

2 uur geleden
VN: Gaza heeft 71,4 miljard dollar nodig voor herstel

GAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.

7 uur geleden
Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

9 uur geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

10 uur geleden