Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland werkt aan legeronderdeel voor binnenlandse verdediging

Duitsland werkt aan legeronderdeel voor binnenlandse verdediging

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse landmacht werkt aan een heel nieuwe tak voor binnenlandse verdediging. Het moet een van de vier hoofdonderdelen worden binnen de Duitse landmacht, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. Doel is om belangrijke infrastructuur en militaire installaties in eigen land beter te beschermen.

De Duitse krijgsmacht is bezig met een grote reorganisatie. Minister van Defensie Boris Pistorius zei dat de Bundeswehr het land beter moet kunnen verdedigen als het wordt aangevallen. Dat is volgens hem noodzakelijk omdat de internationale dreiging is toegenomen.

Actieve militairen en reservisten vormen de nieuwe divisie vanaf 1 april, zo is het voornemen. Het plan is om de tak daarna verder uit te breiden. Deze militairen blijven in Duitsland, ook als anderen de grens over moeten.

De Duitse landmacht telt drie divisies met ieder ongeveer 20.000 medewerkers. Het gaat om de 1e en de 10e Pantserdivisie en de Division Schnelle Kräfte. De Nederlandse 43 Gemechaniseerde Brigade, 13 Lichte Brigade en 11 Luchtmobiele Brigade maken deel uit van die divisies.

Meer uit Buitenland

Franse president en Spaanse premier laken escalatie Iran

PARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.

51 minuten geleden
Nieuwszender: paniek in Qatar na aanvallen

DOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.

52 minuten geleden
Bemiddelaar Oman tegen de VS: dit is niet jullie oorlog

MUSCAT (ANP) - Oman, dat bemiddelde tussen de Verenigde Staten en Iran, heeft onthutst gereageerd op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op de islamitische republiek. Minister van Buitenlandse Zaken Badr Albusaidi schreef op X dat de onderhandelingen worden ondermijnd. "Noch de belangen van de Verenigde Staten, noch de zaak van wereldwijde vrede worden hiermee goed gediend."

1 uur geleden
Kopstuk Revolutionaire Garde mogelijk gedood bij aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische functionarissen denken dat de leider van de machtige Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is gedood bij de aanvallen op Iran. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Ook de Iraanse minister van Defensie en inlichtingenchef zouden vermoedelijk zijn gedood.

1 uur geleden
Satellietbeelden tonen verwoesting bij woning ayatollah

TEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.

1 uur geleden
Tientallen schoolkinderen gedood bij raketinslag zuiden Iran

MINAB (ANP/DPA) - Bij een raketinslag in het zuiden van Iran zijn 57 kinderen omgekomen, melden Iraanse staatsmedia. Dat zou zijn gebeurd in Minab, een plaats bij de strategisch belangrijke Straat van Hormuz. Daar zijn meerdere marinebases in de buurt.

1 uur geleden
Iraanse oud-kroonprins noemt aanvallen 'humanitaire interventie'

WASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.

2 uur geleden