Duitsland werkt aan legeronderdeel voor binnenlandse verdediging
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse landmacht werkt aan een heel nieuwe tak voor binnenlandse verdediging. Het moet een van de vier hoofdonderdelen worden binnen de Duitse landmacht, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. Doel is om belangrijke infrastructuur en militaire installaties in eigen land beter te beschermen.
De Duitse krijgsmacht is bezig met een grote reorganisatie. Minister van Defensie Boris Pistorius zei dat de Bundeswehr het land beter moet kunnen verdedigen als het wordt aangevallen. Dat is volgens hem noodzakelijk omdat de internationale dreiging is toegenomen.
Actieve militairen en reservisten vormen de nieuwe divisie vanaf 1 april, zo is het voornemen. Het plan is om de tak daarna verder uit te breiden. Deze militairen blijven in Duitsland, ook als anderen de grens over moeten.
De Duitse landmacht telt drie divisies met ieder ongeveer 20.000 medewerkers. Het gaat om de 1e en de 10e Pantserdivisie en de Division Schnelle Kräfte. De Nederlandse 43 Gemechaniseerde Brigade, 13 Lichte Brigade en 11 Luchtmobiele Brigade maken deel uit van die divisies.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
38 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
40 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
5 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
5 uur geleden