
Duitsland wekt minder stroom op door economische vertraging
WIESBADEN (ANP) - Duitsland heeft in het derde kwartaal van dit jaar ruim 20 procent minder stroom opgewekt en aan het net geleverd. Dat is vermoedelijk het gevolg van de economische vertraging in het land. Daardoor verbruikten energie-intensieve industrieën minder elektriciteit. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis werd er afgelopen kwartaal ook meer elektriciteit uit het buitenland ingevoerd.
In totaal werd er in Duitsland 94,2 miljard kilowattuur elektriciteit opgewekt. De opwekking van elektriciteit uit hernieuwbare energiebronnen steeg met ruim 8 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar. Daarmee zijn hernieuwbare energiebronnen, zoals windmolens en zonneparken, volgens het bureau goed voor meer dan 60 procent van de totale opgewekte elektriciteit.
De opwekking uit conventionele energiebronnen zoals steenkool en aardgas daalde daarentegen met bijna 43 procent. Dat komt overeen met een aandeel van bijna 40 procent in de totale elektriciteitsopwekking.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.
13 minuten geledenELLESBOROUGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer hebben hun technologiepact officieel ondertekend. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk spreken daarin af samen te werken aan onderzoek naar kunstmatige intelligentie, quantumcomputers en kernenergie.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.
3 uur geleden