Duitsland waarschuwt EU-parlement voor vertraging noodfonds
BRUSSEL (ANP) - Als het Europees Parlement het niet nog deze maand met de Europese leiders eens wordt over het coronaherstelfonds, zal dat zeker vertraging oplopen. Dan moeten door de coronacrisis zwaar getroffen landen langer op hulp wachten, waarschuwt Duitsland.
Duitsland zit dit halfjaar de EU voor en leidt daarom de onderhandelingen met het EP over de meerjarenbegroting en het herstelfonds, waarover de leiders van de lidstaten in juli een zwaarbevochten compromis bereikten. Het parlement moet zijn fiat nog geven en wil sleutelen aan dat compromis. Het eist meer geld voor innovatie en volksgezondheid, en wil dat de geldkraan dicht kan als landen de rechtstaat niet eerbiedigen.
Donderdag brak het Europees Parlement de onderhandelingen tijdelijk af omdat de lidstaten geen concessies zouden willen doen die wat om het lijf hebben. Dat de Europarlementariërs "wegliepen" is "een verrassing" en "wat spijtig", zegt een hoge Europese diplomaat. De lidstaten meenden "een genereus aanbod" en "een grote stap in de richting van het parlement" te hebben gedaan. Duitsland heeft gewaarschuwd dat de tijd dringt voor de onderhandelaars, zegt de ingewijde.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
9 uur geleden