Duitsland waarschuwt EU-parlement voor vertraging noodfonds
BRUSSEL (ANP) - Als het Europees Parlement het niet nog deze maand met de Europese leiders eens wordt over het coronaherstelfonds, zal dat zeker vertraging oplopen. Dan moeten door de coronacrisis zwaar getroffen landen langer op hulp wachten, waarschuwt Duitsland.
Duitsland zit dit halfjaar de EU voor en leidt daarom de onderhandelingen met het EP over de meerjarenbegroting en het herstelfonds, waarover de leiders van de lidstaten in juli een zwaarbevochten compromis bereikten. Het parlement moet zijn fiat nog geven en wil sleutelen aan dat compromis. Het eist meer geld voor innovatie en volksgezondheid, en wil dat de geldkraan dicht kan als landen de rechtstaat niet eerbiedigen.
Donderdag brak het Europees Parlement de onderhandelingen tijdelijk af omdat de lidstaten geen concessies zouden willen doen die wat om het lijf hebben. Dat de Europarlementariërs "wegliepen" is "een verrassing" en "wat spijtig", zegt een hoge Europese diplomaat. De lidstaten meenden "een genereus aanbod" en "een grote stap in de richting van het parlement" te hebben gedaan. Duitsland heeft gewaarschuwd dat de tijd dringt voor de onderhandelaars, zegt de ingewijde.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
19 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
3 uur geleden