Duitsland waarschuwt EU-parlement voor vertraging noodfonds
BRUSSEL (ANP) - Als het Europees Parlement het niet nog deze maand met de Europese leiders eens wordt over het coronaherstelfonds, zal dat zeker vertraging oplopen. Dan moeten door de coronacrisis zwaar getroffen landen langer op hulp wachten, waarschuwt Duitsland.
Duitsland zit dit halfjaar de EU voor en leidt daarom de onderhandelingen met het EP over de meerjarenbegroting en het herstelfonds, waarover de leiders van de lidstaten in juli een zwaarbevochten compromis bereikten. Het parlement moet zijn fiat nog geven en wil sleutelen aan dat compromis. Het eist meer geld voor innovatie en volksgezondheid, en wil dat de geldkraan dicht kan als landen de rechtstaat niet eerbiedigen.
Donderdag brak het Europees Parlement de onderhandelingen tijdelijk af omdat de lidstaten geen concessies zouden willen doen die wat om het lijf hebben. Dat de Europarlementariërs "wegliepen" is "een verrassing" en "wat spijtig", zegt een hoge Europese diplomaat. De lidstaten meenden "een genereus aanbod" en "een grote stap in de richting van het parlement" te hebben gedaan. Duitsland heeft gewaarschuwd dat de tijd dringt voor de onderhandelaars, zegt de ingewijde.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
8 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
3 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
3 uur geleden