Duitsland vult grote gasopslag die voorheen van Gazprom was
DÜSSELDORF (ANP) - Duitsland is begonnen met het vullen van een grote opslagfaciliteit voor aardgas in Rehden. Die opslag valt onder de Duitse divisie Gazprom Germania van het Russische staatsgasbedrijf Gazprom. Duitse autoriteiten namen onlangs de controle over bij dat onderdeel omdat een overname daarvan niet was gemeld bij de toezichthouder voor gasinfrastructuur. Tot nu toe was de opslagfaciliteit in Rehden, de grootste in West-Europa, voor slechts 0,6 procent gevuld.
"Vanaf vandaag injecteren we kleine hoeveelheden", meldt Egbert Laege, die door Duitsland als vertrouwenspersoon is aangesteld bij Gazprom Germania, aan persbureau Reuters. "We werken hard aan oplossingen om ervoor te zorgen dat snel veel meer gas de opslag instroomt."
Bij het Noord-Duitse Rehden kan zo'n 4 miljard kubieke meter aan aardgas worden opgeslagen, maar de ruimte was nauwelijks gevuld. Gemiddeld zijn de Duitse gasopslagen tot 36 procent van hun maximale capaciteit gevuld.
Toezicht
De Duitse toezichthouder voor gasleidingen en -opslagen, de Bundesnetzagentur, heeft tot 30 september de controle over Gazprom Germania. Tot die datum kan de waakhond bestuurders wegsturen, nieuw personeel aannemen en leidinggevenden zeggen wat ze moeten doen. Het is nog niet duidelijk wat er na september gebeurt met de Duitse Gazprom-divisie.
"We hebben goede vooruitgang geboekt met het stabiliseren van Gazprom Germania in onzekere tijden", zegt Laege. Volgens hem is duidelijk dat de bedrijfsonderdelen erg belangrijk zijn om de toelevering van gas in Duitsland zeker te stellen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.
25 minuten geledenSYDNEY (ANP/AFP) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, heeft toegegeven dat het verkeerd heeft gehandeld bij het hackincident in Australië. Dat zei strategiedirecteur Jason Kwon van OpenAI tegenover Australische parlementsleden. Hij bood zijn excuses daarvoor aan. Een AI-programma drong eerder dit jaar binnen bij een Australische overheidswebsite en had toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is weer een biljonair dankzij koerswinsten voor zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX en autobouwer Tesla op de aandelenbeurzen in New York. Het vermogen van Musk steeg maandag met 65 miljard dollar tot 1,04 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Honderdduizenden huishoudens en bedrijven hebben een zwaardere aansluiting op het stroomnet dan ze op basis van hun verbruik waarschijnlijk nodig hebben. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Een zwaardere aansluiting is duurder dan een standaardaansluiting en daarom kunnen mensen volgens de toezichthouder mogelijk veel geld besparen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het voor iedereen in de Verenigde Staten mogelijk maakt om belastingvrije, roodgekleurde diesel te kopen. Die brandstof is normaal gesproken bedoeld voor landbouwmachines en ander materieel dat niet op de openbare weg rijdt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
11 uur geleden