Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland vraagt om 'vergeving' voor bloedbad tijdens Spelen 1972

Duitsland vraagt om 'vergeving' voor bloedbad tijdens Spelen 1972

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier heeft bij de herdenking van de terroristische aanslagen bij de Olympische Spelen van 1972 om vergeving gevraagd voor wat er is gebeurd. Hij gaf toe dat er vijftig jaar geleden veel fout is gegaan bij de gijzeling, die uiteindelijk zou leiden tot de dood van elf Israëlische atleten.

Steinmeier vindt dat Duitsland de Israëliërs onvoldoende beschermd heeft tijdens de Olympische Spelen en dat de politie fouten heeft gemaakt tijdens de gijzeling. Ook zou er "onwaardig" zijn omgegaan met de nabestaanden. "We kunnen niet herstellen wat er is gebeurd. Ik schaam me. Als staatshoofd vraag ik om vergeving."

Steinmeier is het eerste Duitse staatshoofd dat publiekelijk verantwoording aflegt voor het bloedbad. Bij de herdenking waren veel nabestaanden aanwezig, samen met de Israëlische president Isaac Herzog en de voorzitter van het Olympisch Comité Thomas Bach. De ceremonie werd gehouden op het militaire vliegveld Fürstenfeldbruck nabij München, waar de gijzeling tot een tragisch einde kwam.

Smartengeld

Nabestaanden van de slachtoffers dreigden het evenement te boycotten omdat ze van Duitsland smartengeld willen. Vorige week is een overeenkomst gesloten met de nabestaanden over een compensatie van 28 miljoen euro.

Op 5 september 1972 drongen acht Palestijnse terroristen het Israëlische onderkomen in het olympisch dorp binnen. Ze schoten twee sporters dood en namen negen leden van de ploeg in gijzeling. De Palestijnen eisten de vrijlating van tweehonderd Palestijnse gevangen in Israëlische cellen en wilden een vliegtuig. Bij de reddingsactie door speciale eenheden kwamen de negen gijzelaars, een agent en vijf terroristen om het leven.

Meer uit Buitenland

Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

2 uur geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

3 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

3 uur geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

9 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

9 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

10 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

10 uur geleden