Duitsland vol vertrouwen naar EK na klinkende zege tegen Letland
DÜSSELDORF (ANP) - Duitsland begint vol vertrouwen aan het EK. De ploeg van bondscoach Joachim Löw boekte in de afsluitende oefeninterland tegen Letland een klinkende zege: 7-1.
Duitsland leidde in Düsseldorf na 27 minuten al met 3-0 dankzij treffers van Robin Gosens, Ilkay Gündogan en Thomas Müller. Voor de rust kwamen ook Roberts Ozols (eigen doel) en Serge Gnabry nog tot scoren. Na de rust deed de thuisploeg het met een flink aantal wissels iets rustiger aan. De invallers Timo Werner en Leroy Sané troffen nog doel.
Doelman Manuel Neuer speelde bij de Duitsers zijn honderdste interland. Daarin wist de aanvoerder niet de nul te houden. Een kwartier voor tijd kwam Aleksejs Saveljevs namens de Letten tot scoren met een fraai afstandsschot.
Coronageval
Löw liet zijn team in een soort van 3-4-3 opstelling spelen, zoals hij ook wereldkampioen Frankrijk in de eerste groepswedstrijd op 15 juni in München wil gaan bestrijden. Joshua Kimmich en Gosens waren de flankspelers en Gündogan en Toni Kroos de centrale middenvelders. De voorhoede bestond uit Kai Havertz, Müller en Gnabry. De defensie werd gevormd door het drietal Matthias Ginter/Mats Hummels/Antonio Rüdiger.
Op de dag van de wedstrijd was het doorgaan van het duel nog lange tijd onzeker door een coronageval bij Letland, tegenstander van Oranje in de WK-kwalificatie. Zondag viel een coronatest bij één van de spelers positief uit. Een dag later waren alle testen van de voetballers en begeleiders van Letland negatief. Ook de positief bevonden speler had een negatief testresultaat, maar moest sowieso in quarantaine blijven, evenals de persoon met wie hij in nauw contact was geweest. Uiteindelijk gaven de Duitse autoriteiten toestemming om de oefeninterland in Düsseldorf te laten doorgaan.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Mats Deijl start zondag direct in het basiselftal van Feyenoord. De van Go Ahead Eagles overgekomen rechtervleugelverdediger krijgt in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo de voorkeur boven Jordan Lotomba, die donderdag in het Europa League-duel met Sturm Graz nog vanaf het begin meedeed.
17 minuten geledenVELSEN (ANP) - Leeroy Echteld heeft zijn eerste zege als coach van AZ binnen. De opvolger van de ontslagen Maarten Martens leidde zijn ploeg naar een uitzege op Telstar (0-1). Invaller Isak Jensen maakte in de 78e minuut de bevrijdende treffer.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
5 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
16 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
16 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
17 uur geleden