Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland vol vertrouwen naar EK na klinkende zege tegen Letland

Duitsland vol vertrouwen naar EK na klinkende zege tegen Letland

DÜSSELDORF (ANP) - Duitsland begint vol vertrouwen aan het EK. De ploeg van bondscoach Joachim Löw boekte in de afsluitende oefeninterland tegen Letland een klinkende zege: 7-1.

Duitsland leidde in Düsseldorf na 27 minuten al met 3-0 dankzij treffers van Robin Gosens, Ilkay Gündogan en Thomas Müller. Voor de rust kwamen ook Roberts Ozols (eigen doel) en Serge Gnabry nog tot scoren. Na de rust deed de thuisploeg het met een flink aantal wissels iets rustiger aan. De invallers Timo Werner en Leroy Sané troffen nog doel.

Doelman Manuel Neuer speelde bij de Duitsers zijn honderdste interland. Daarin wist de aanvoerder niet de nul te houden. Een kwartier voor tijd kwam Aleksejs Saveljevs namens de Letten tot scoren met een fraai afstandsschot.

Coronageval

Löw liet zijn team in een soort van 3-4-3 opstelling spelen, zoals hij ook wereldkampioen Frankrijk in de eerste groepswedstrijd op 15 juni in München wil gaan bestrijden. Joshua Kimmich en Gosens waren de flankspelers en Gündogan en Toni Kroos de centrale middenvelders. De voorhoede bestond uit Kai Havertz, Müller en Gnabry. De defensie werd gevormd door het drietal Matthias Ginter/Mats Hummels/Antonio Rüdiger.

Op de dag van de wedstrijd was het doorgaan van het duel nog lange tijd onzeker door een coronageval bij Letland, tegenstander van Oranje in de WK-kwalificatie. Zondag viel een coronatest bij één van de spelers positief uit. Een dag later waren alle testen van de voetballers en begeleiders van Letland negatief. Ook de positief bevonden speler had een negatief testresultaat, maar moest sowieso in quarantaine blijven, evenals de persoon met wie hij in nauw contact was geweest. Uiteindelijk gaven de Duitse autoriteiten toestemming om de oefeninterland in Düsseldorf te laten doorgaan.

Meer uit Voetbal

Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

23 minuten geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

7 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

8 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

18 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

18 uur geleden
Aston Villa breidt lange zegereeks uit dankzij invaller Watkins

LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.

19 uur geleden