Duitsland vol vertrouwen naar EK na klinkende zege tegen Letland
DÜSSELDORF (ANP) - Duitsland begint vol vertrouwen aan het EK. De ploeg van bondscoach Joachim Löw boekte in de afsluitende oefeninterland tegen Letland een klinkende zege: 7-1.
Duitsland leidde in Düsseldorf na 27 minuten al met 3-0 dankzij treffers van Robin Gosens, Ilkay Gündogan en Thomas Müller. Voor de rust kwamen ook Roberts Ozols (eigen doel) en Serge Gnabry nog tot scoren. Na de rust deed de thuisploeg het met een flink aantal wissels iets rustiger aan. De invallers Timo Werner en Leroy Sané troffen nog doel.
Doelman Manuel Neuer speelde bij de Duitsers zijn honderdste interland. Daarin wist de aanvoerder niet de nul te houden. Een kwartier voor tijd kwam Aleksejs Saveljevs namens de Letten tot scoren met een fraai afstandsschot.
Coronageval
Löw liet zijn team in een soort van 3-4-3 opstelling spelen, zoals hij ook wereldkampioen Frankrijk in de eerste groepswedstrijd op 15 juni in München wil gaan bestrijden. Joshua Kimmich en Gosens waren de flankspelers en Gündogan en Toni Kroos de centrale middenvelders. De voorhoede bestond uit Kai Havertz, Müller en Gnabry. De defensie werd gevormd door het drietal Matthias Ginter/Mats Hummels/Antonio Rüdiger.
Op de dag van de wedstrijd was het doorgaan van het duel nog lange tijd onzeker door een coronageval bij Letland, tegenstander van Oranje in de WK-kwalificatie. Zondag viel een coronatest bij één van de spelers positief uit. Een dag later waren alle testen van de voetballers en begeleiders van Letland negatief. Ook de positief bevonden speler had een negatief testresultaat, maar moest sowieso in quarantaine blijven, evenals de persoon met wie hij in nauw contact was geweest. Uiteindelijk gaven de Duitse autoriteiten toestemming om de oefeninterland in Düsseldorf te laten doorgaan.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
11 uur geleden