Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland vol vertrouwen naar EK na klinkende zege tegen Letland

Duitsland vol vertrouwen naar EK na klinkende zege tegen Letland

DÜSSELDORF (ANP) - Duitsland begint vol vertrouwen aan het EK. De ploeg van bondscoach Joachim Löw boekte in de afsluitende oefeninterland tegen Letland een klinkende zege: 7-1.

Duitsland leidde in Düsseldorf na 27 minuten al met 3-0 dankzij treffers van Robin Gosens, Ilkay Gündogan en Thomas Müller. Voor de rust kwamen ook Roberts Ozols (eigen doel) en Serge Gnabry nog tot scoren. Na de rust deed de thuisploeg het met een flink aantal wissels iets rustiger aan. De invallers Timo Werner en Leroy Sané troffen nog doel.

Doelman Manuel Neuer speelde bij de Duitsers zijn honderdste interland. Daarin wist de aanvoerder niet de nul te houden. Een kwartier voor tijd kwam Aleksejs Saveljevs namens de Letten tot scoren met een fraai afstandsschot.

Coronageval

Löw liet zijn team in een soort van 3-4-3 opstelling spelen, zoals hij ook wereldkampioen Frankrijk in de eerste groepswedstrijd op 15 juni in München wil gaan bestrijden. Joshua Kimmich en Gosens waren de flankspelers en Gündogan en Toni Kroos de centrale middenvelders. De voorhoede bestond uit Kai Havertz, Müller en Gnabry. De defensie werd gevormd door het drietal Matthias Ginter/Mats Hummels/Antonio Rüdiger.

Op de dag van de wedstrijd was het doorgaan van het duel nog lange tijd onzeker door een coronageval bij Letland, tegenstander van Oranje in de WK-kwalificatie. Zondag viel een coronatest bij één van de spelers positief uit. Een dag later waren alle testen van de voetballers en begeleiders van Letland negatief. Ook de positief bevonden speler had een negatief testresultaat, maar moest sowieso in quarantaine blijven, evenals de persoon met wie hij in nauw contact was geweest. Uiteindelijk gaven de Duitse autoriteiten toestemming om de oefeninterland in Düsseldorf te laten doorgaan.

Meer uit Voetbal

International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

3 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

3 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

4 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

5 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

5 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

15 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

15 uur geleden