Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland vindt kwik in rivier Oder na vondst vele dode vissen

Duitsland vindt kwik in rivier Oder na vondst vele dode vissen

BERLIJN/WARSCHAU (ANP/DPA) - Het ministerie van Milieu van de Duitse deelstaat Brandenburg zegt dat kwik is gevonden in de rivier Oder nadat daar veel dode vissen werden gezien. Het Poolse milieuministerie heeft tot zondag nodig om gegevens over de waterkwaliteit te analyseren.

De Oder stroomt in Polen en Duitsland. Sinds deze week worden massaal dode vissen gevonden, het gaat om duizenden vissen. Mensen wordt afgeraden om in de rivier te zwemmen of het water aan te raken.

Polen en Brandenburg denken dat de vissen zijn doodgegaan door vergiftiging. Dit zou een stof met kwik kunnen zijn, aangezien dat nu gevonden is. Polen wil nog geen conclusies trekken. "Er zijn zoveel stoffen gevonden die de vissterfte kunnen hebben veroorzaakt, dat we nu niet kunnen zeggen wat de oorzaak was."

In Duitsland is frustratie, omdat het gif volgens de Duitsers vanuit Polen komt. "En dat is niet gemeld via de waarschuwingssystemen, dus wij konden pas reageren toen we dode vissen zagen", aldus het hoofd van de milieudienst van Brandenburg.

Meer uit Buitenland

WHO heeft meer geld nodig voor aanpak ebola

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt veel te weinig geld te hebben ontvangen voor de aanpak van ebola in de Democratische Republiek Congo. Een topbestuurder van de WHO roept geldschieters in de internationale gemeenschap op het Afrikaanse land niet in de steek te laten in een kritieke fase van de uitbraak.

3 minuten geleden
Onderhandelingen tussen Israël en Libanon hervat in Rome

ROME (ANP/AFP) - In Rome is een nieuwe onderhandelingsronde tussen Libanon en Israël begonnen. De twee landen spreken elkaar in de ambassade van de Verenigde Staten, die optreden als bemiddelaar.

54 minuten geleden
Man uit Berlijn aangeklaagd voor 22 verkrachtingen

BERLIJN (ANP/AFP) - Een 68-jarige man uit Berlijn wordt vervolgd voor het verdoven en verkrachten van veertien vrouwen, die hij in totaal 22 keer zou hebben verkracht. Ook zou hij hen gevaarlijk hebben verwond. Dat meldt het Duitse OM. Geen van de vermeende slachtoffers herinnert zich de daden. Ook wordt nog onderzoek gedaan naar mogelijke andere gevallen.

1 uur geleden
Media: meerdere doden en vermisten bij brand in Brussels centrum

BRUSSEL (ANP) - Door een brand in een gebouw in het Brusselse centrum zijn meerdere doden gevallen, melden Belgische media De Morgen en Het Laatste Nieuws op basis van de lokale autoriteiten. Ook zijn er nog zes mensen vermist.

1 uur geleden
Kallas wijst beschuldiging van Israël opnieuw van de hand

BRUSSEL (ANP) - De beschuldiging van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar dat EU-buitenlandchef Kaja Kallas haar "obsessieve campagne tegen Israël" voortzet, is nergens op gebaseerd. Dat zegt een van haar woordvoerders dinsdag. Saar uitte zijn beschuldiging maandagavond op X.

1 uur geleden
Frankrijk viert nationale feestdag met ongekend grote parade

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de nationale feestdag 14 juli ('quatorze juillet') traditioneel een grote militaire parade gehouden in Parijs. In de hitte marcheerde een recordaantal militairen door de hoofdstad, terwijl buitenlandse leiders en tienduizenden andere toeschouwers toekeken.

2 uur geleden
EU-chef Von der Leyen reist woensdag naar Kyiv

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen reist woensdag af naar Oekraïne voor een bezoek aan Kyiv, laat haar woordvoerder weten. Het exacte doel van haar bezoek is niet bekendgemaakt. Volgens Politico gaat ze erheen om EU-uitbreiding en defensie te bespreken, maar haar zegsman wil uit "veiligheidsoverwegingen" geen verdere details geven.

2 uur geleden