Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland vindt kwik in rivier Oder na vondst vele dode vissen

Duitsland vindt kwik in rivier Oder na vondst vele dode vissen

BERLIJN/WARSCHAU (ANP/DPA) - Het ministerie van Milieu van de Duitse deelstaat Brandenburg zegt dat kwik is gevonden in de rivier Oder nadat daar veel dode vissen werden gezien. Het Poolse milieuministerie heeft tot zondag nodig om gegevens over de waterkwaliteit te analyseren.

De Oder stroomt in Polen en Duitsland. Sinds deze week worden massaal dode vissen gevonden, het gaat om duizenden vissen. Mensen wordt afgeraden om in de rivier te zwemmen of het water aan te raken.

Polen en Brandenburg denken dat de vissen zijn doodgegaan door vergiftiging. Dit zou een stof met kwik kunnen zijn, aangezien dat nu gevonden is. Polen wil nog geen conclusies trekken. "Er zijn zoveel stoffen gevonden die de vissterfte kunnen hebben veroorzaakt, dat we nu niet kunnen zeggen wat de oorzaak was."

In Duitsland is frustratie, omdat het gif volgens de Duitsers vanuit Polen komt. "En dat is niet gemeld via de waarschuwingssystemen, dus wij konden pas reageren toen we dode vissen zagen", aldus het hoofd van de milieudienst van Brandenburg.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse politicus en 72 anderen vrijgelaten door Israël

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft gezegd 73 vrijwilligers vrij te hebben gelaten die eerder woensdag waren opgepakt toen ze Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Ook Brad Lander, een kandidaat van de Amerikaanse Democratische Partij voor het Congres, meldt op X dat hij is vrijgelaten.

1 uur geleden
Tumor paus niet uitgezaaid, geen verdere behandeling nodig

VATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.

2 uur geleden
Demonstraties in delen Parijs donderdag verboden

PARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.

3 uur geleden
Cuba beschuldigt VS van druk op landen voor VN-stemming

HAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.

3 uur geleden
Khamenei en Qalibaf bespreken ontwikkelingen VS-oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft de parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Qalibaf ontmoet en de ontwikkelingen in de oorlog met de Verenigde Staten en Israël besproken. Dit meldde de Iraanse staatsomroep IRIB.

5 uur geleden
Spaanse regering boos na uitspraken Milei over 'dictator' Sánchez

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft verontwaardigd gereageerd op de uitspraken die de Argentijnse president Javier Milei tijdens zijn bezoek aan Madrid heeft gedaan. Hij noemde de Spaanse premier Pedro Sánchez onder meer een "dictator" en riep de Spanjaarden op om hem weg te stemmen bij de verkiezingen van volgende maand. Het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt deze "inmenging" van Milei.

5 uur geleden
Netanyahu: dreiging elimineren kan alleen door omverwerpen Iran

DIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.

6 uur geleden