'Duitsland verwacht sneller herstel van de economie'
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering is wat positiever geworden over het economisch herstel en stelt de groeiverwachting voor dit hele jaar naar boven bij. Dat gaat minister van Economie Peter Altmaier dinsdag bekendmaken op een persconferentie, meldt persbureau Bloomberg op basis van een ingewijde.
Volgens de bron voorspelt het ministerie van Economie nu een groei van 3,5 procent in 2021, tegen een voorspelling van 3 procent in januari. In 2022 wordt gerekend op een lichte versnelling van de groei naar 3,6 procent. Vorig jaar kromp de Duitse economie met 4,9 procent door de coronacrisis.
Zaterdag zei Altmaier al in een interview met mediabedrijf Funke Mediengruppe dat er redenen zijn voor optimisme maar ook dat coronamaatregelen bedrijven als winkels en horecaondernemingen hard hebben getroffen. Hij voorspelde toen dat de Duitse economie "uiterlijk in 2022" weer op het niveau van voor corona zal uitkomen. Dat komt onder meer omdat de industrie zich beter dan verwacht staande houdt tijdens de coronapandemie.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
8 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
9 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
13 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
14 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
15 uur geleden