Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verwacht meer arrestaties voor plan aanval parlement

Duitsland verwacht meer arrestaties voor plan aanval parlement

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse autoriteiten verwachten in de komende dagen meer arrestaties en invallen in het onderzoek naar de extreemrechtse groep die het parlement wilde bestormen. Een deel van de verdachten werd woensdag opgepakt tijdens een van de grootste Duitse antiterrorisme-acties in jaren.

"Op basis van mijn ervaring, er is meestal een tweede arrestatiegolf", zei George Maier, minister van Binnenlandse Zaken in de deelstaat Thüringen, donderdag tegen de omroep Deutschlandfunk. Ook Holger Münch, hoofd van de federale politie, acht meer arrestaties en invallen op korte termijn waarschijnlijk.

Münch zei woensdagavond tegen de televisiezender ZDF dat de politie nu 54 verdachten in beeld heeft, 25 van hen zijn al opgepakt. Hij vertelde dat het aantal verdachten mogelijk verder oploopt. "We hebben meer mensen geïdentificeerd, maar we weten nog niet zeker wat hun band is met deze groep." Ook vertelde Münch dat er meer dan 150 huiszoekingen zijn geweest en dat daarbij wapens zijn gevonden.

Het plan van de verdachten zou zijn geweest om de Bondsdag met geweld binnen te vallen. Die aanval zou moeten worden gevolgd door de vorming van een nieuwe regering en een nieuw leger. De verdachten maken deel uit van de zogeheten Reichsbürger. De 21.000 aanhangers van deze beweging erkennen de Duitse Bondsrepubliek niet.

Meer uit Buitenland

Hamas kondigt teruggave lichaam Israëlische militair aan

CAÏRO (ANP/RTR) - De gewapende tak van Hamas heeft aangekondigd Israël een militair terug te geven die is gedood in 2014. Het lichaam van Hadar Goldin zou zijn gevonden in een tunnel in Rafah, in het zuiden van de Gazastrook.

31 minuten geleden
Luchtvaartautoriteit VS neemt maatregelen na crash MD-11

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit heeft na een dodelijke crash opdracht gegeven vrachtvliegtuigen van het type MD-11 en MD-11F voorlopig aan de grond te houden. De FAA stelt dat verdere vluchten verboden zijn "totdat het vliegtuig is geïnspecteerd en alle noodzakelijke correctieve maatregelen zijn uitgevoerd."

1 uur geleden
Honderdduizenden mensen geëvacueerd op Filipijnen om supertyfoon

MANILLA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Filipijnen zetten zich schrap voor de komst van de supertyfoon Fung-wong. De autoriteiten melden dat meer dan 900.000 mensen risicogebieden hebben verlaten.

3 uur geleden
Energievoorziening Oekraïne 'nul' door Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Russische aanvallen op energie-infrastructuur in heel Oekraïne brachten de capaciteit daarvan dit weekend "tot nul", aldus het staatsenergiebedrijf Centerenergo. Rusland lanceerde zaterdag honderden drones om de installaties te saboteren.

4 uur geleden
Doden bij instorten elektriciteitscentrale in Zuid-Korea

ULSAN (ANP) - Bij het instorten van een elektriciteitscentrale in Zuid-Korea zijn zondag zeker drie doden gevallen. Ze werden door reddingswerkers in het puin gevonden.

6 uur geleden
ByHeart in VS roept babymelkpoeder terug

NEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.

7 uur geleden
Fung-wong groeit bij de Filipijnen uit tot supertyfoon

MANILLA (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.

8 uur geleden