Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verwacht meer arrestaties voor plan aanval parlement

Duitsland verwacht meer arrestaties voor plan aanval parlement

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse autoriteiten verwachten in de komende dagen meer arrestaties en invallen in het onderzoek naar de extreemrechtse groep die het parlement wilde bestormen. Een deel van de verdachten werd woensdag opgepakt tijdens een van de grootste Duitse antiterrorisme-acties in jaren.

"Op basis van mijn ervaring, er is meestal een tweede arrestatiegolf", zei George Maier, minister van Binnenlandse Zaken in de deelstaat Thüringen, donderdag tegen de omroep Deutschlandfunk. Ook Holger Münch, hoofd van de federale politie, acht meer arrestaties en invallen op korte termijn waarschijnlijk.

Münch zei woensdagavond tegen de televisiezender ZDF dat de politie nu 54 verdachten in beeld heeft, 25 van hen zijn al opgepakt. Hij vertelde dat het aantal verdachten mogelijk verder oploopt. "We hebben meer mensen geïdentificeerd, maar we weten nog niet zeker wat hun band is met deze groep." Ook vertelde Münch dat er meer dan 150 huiszoekingen zijn geweest en dat daarbij wapens zijn gevonden.

Het plan van de verdachten zou zijn geweest om de Bondsdag met geweld binnen te vallen. Die aanval zou moeten worden gevolgd door de vorming van een nieuwe regering en een nieuw leger. De verdachten maken deel uit van de zogeheten Reichsbürger. De 21.000 aanhangers van deze beweging erkennen de Duitse Bondsrepubliek niet.

Meer uit Buitenland

Brandbestrijding aan Costa Brava vordert maar gevaar blijft

CALONGE (ANP) - De bosbrand in een natuurgebied niet ver van de Costa Brava is volgens de autoriteiten voor 70 procent gestabiliseerd. Inmiddels zijn 2400 hectare afgebrand en daarbij zijn een boerderij en een huis verloren gegaan. Het getroffen natuurgebied Les Gavarres heeft een oppervlakte van 30.000 hectare en de brandbestrijders vrezen dat de situatie toch kan verslechteren door de harde noordenwind en de droogte in het gebied.

1 uur geleden
Jihadisten voeren nieuwe aanvallen uit in Mali

BAMAKO (ANP/AFP) - Jihadisten hebben op meerdere plekken in Mali aanvallen uitgevoerd, meldt de Malinese krijgsmacht. Aanvallen werden onder meer gemeld in noordelijke steden en een gevangenis in Kenieroba, vlak bij de hoofdstad van het Afrikaanse land.

2 uur geleden
Oekraïne ontkent Russische inname Kostjantynivka

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne ontkent dat Rusland de belangrijke oostelijke stad Kostjantynivka heeft ingenomen. "Dit zijn wederom valse beweringen", meldt de generale staf.

3 uur geleden
Paus Leo brengt bezoek aan migranteneiland Lampedusa

LAMPEDUSA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV is op bezoek op het Italiaanse eiland Lampedusa. Dat is een belangrijk toegangspunt voor migranten die de gevaarlijke overtocht vanuit Afrika wagen.

3 uur geleden
Great Barrier Reef toch niet op lijst bedreigd werelderfgoed

CANBERRA (ANP/AFP) - Het Australische Great Barrier Reef is toch nog niet op de UNESCO-lijst van bedreigd werelderfgoed gezet. Ondanks de zorgen van VN-onderzoekers dat het koraal er niet goed voor staat.

4 uur geleden
Rusland meldt Oekraïense droneaanvallen op Sint-Petersburg

MOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Russische olie-installaties bij Sint-Petersburg aangevallen met drones, melden de Russische lokale autoriteiten. Volgens de gouverneur was de stad het doelwit van een grootschalige aanval. Onder meer een lokale haven en olieterminal zouden zijn geraakt.

4 uur geleden
Vieringen 250e verjaardag VS aangepast vanwege hitte

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten passen evenementen rond het 250-jarig bestaan van het land aan vanwege de hitte. Zo is de jaarlijkse Independence Day-parade in Washington, die zaterdagochtend zou plaatsvinden, afgelast. Ook gaat het festivalterrein op de National Mall later open. Er worden zaterdag temperaturen boven de 40 graden verwacht.

4 uur geleden