Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verwacht half april eerste zending Janssen-vaccin

Duitsland verwacht half april eerste zending Janssen-vaccin

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland verwacht half april te kunnen beginnen met inenten met het coronavaccin van de Leidse farmaceut Janssen, onderdeel van de Amerikaanse gigant Johnson & Johnson. Dat heeft minister van Volksgezondheid Jens Spahn zaterdag gezegd. Zijn collega Hugo de Jonge liet woensdag weten dat Janssen Nederland rond dezelfde tijd een eerste zending van 84.750 doses zal leveren.

De medicijnwaakhond van de Europese Unie gaf op 11 maart toestemming voor het gebruik van het J&J-vaccin, dat na één injectie al bescherming biedt tegen Covid-19. Eerder kregen de entstoffen van BioNTech/Pfizer, Moderna en AstraZeneca, die twee prikken nodig hebben, al goedkeuring.

Volgens Spahn zijn de eerste partijen J&J-vaccin die Duitsland krijgt, ook nog betrekkelijk klein. Daarna worden de hoeveelheden naar verwachting snel groter. Dat zou een welkome verbetering zijn van de inentingscampagne, die tot dusver stroef verloopt.

Meer uit Buitenland

Libanon houdt drie dagen van rouw na overlijden paus

BEIROET (ANP/DPA) - Libanon heeft drie dagen van nationale rouw aangekondigd na het overlijden van paus Franciscus. De rouwperiode duurt van maandag tot en met woensdag, laat de Libanese regering in een verklaring weten.

13 minuten geleden
Democraten naar El Salvador voor vrijlating gedeporteerde man

WASHINGTON (ANP/RTR) - Vier Democratische leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zijn in El Salvador aangekomen in de hoop bij te dragen aan de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia. De Salvadoraanse man werd ten onrechte gedeporteerd en wordt nu gevangen gehouden in dat land.

16 minuten geleden
President Indonesië: wereld verliest in paus Franciscus rolmodel

JAKARTA (ANP/AFP) - De Indonesische president Prabowo Subianto heeft maandag gezegd dat de wereld met het overlijden van paus Franciscus een "rolmodel" is overleden. "De wereld heeft een rolmodel verloren dat zich enorm inzette voor vrede, menselijkheid en broederschap", schreef Prabowo op sociale media.

25 minuten geleden
ANSA: hersenbloeding mogelijk oorzaak dood paus

ROME (ANP) - Het overlijden van paus Franciscus is mogelijk veroorzaakt door een hersenbloeding, en niet door ademhalingsproblemen als gevolg van een dubbele longontsteking. Dat hebben bronnen gemeld aan het Italiaanse persbureau ANSA.

1 uur geleden
Gebedsdienst op Sint-Pietersplein na dood paus

VATICAAN-STAD (ANP/RTR/DPA/AFP) - Het Vaticaan houdt op het Sint-Pietersplein een openbare gebedsdienst na het overlijden van de paus. Die staat gepland voor 19.30 uur, meldt het Vaticaan.

1 uur geleden
Witte Huis: Trump achter defensieminister na Signal-onthulling

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump staat achter zijn minister van Defensie Pete Hegseth. Dat liet het Witte Huis weten nadat de krant The New York Times had bericht dat Hegseth aanvalsplannen had gedeeld met zijn vrouw, broer en persoonlijke advocaat.

1 uur geleden
Paus stierf in eigen appartement

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De paus is overleden in zijn eigen appartement, meldt het Vaticaan. De officiële doodsoorzaak wordt waarschijnlijk maandagavond bekendgemaakt, nadat de camerlengo het overlijden ceremonieel heeft vastgesteld.

1 uur geleden