Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verwacht half april eerste zending Janssen-vaccin

Duitsland verwacht half april eerste zending Janssen-vaccin

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland verwacht half april te kunnen beginnen met inenten met het coronavaccin van de Leidse farmaceut Janssen, onderdeel van de Amerikaanse gigant Johnson & Johnson. Dat heeft minister van Volksgezondheid Jens Spahn zaterdag gezegd. Zijn collega Hugo de Jonge liet woensdag weten dat Janssen Nederland rond dezelfde tijd een eerste zending van 84.750 doses zal leveren.

De medicijnwaakhond van de Europese Unie gaf op 11 maart toestemming voor het gebruik van het J&J-vaccin, dat na één injectie al bescherming biedt tegen Covid-19. Eerder kregen de entstoffen van BioNTech/Pfizer, Moderna en AstraZeneca, die twee prikken nodig hebben, al goedkeuring.

Volgens Spahn zijn de eerste partijen J&J-vaccin die Duitsland krijgt, ook nog betrekkelijk klein. Daarna worden de hoeveelheden naar verwachting snel groter. Dat zou een welkome verbetering zijn van de inentingscampagne, die tot dusver stroef verloopt.

Meer uit Buitenland

President Colombia: VS bombardeerden cocaïnefabriek in Venezuela

BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.

11 minuten geleden
Omstreden verkiezingen Honduras krijgen juridisch vervolg

TEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.

13 minuten geleden
Couppleger Doumbouya wint presidentsverkiezingen in Guinee

CONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.

2 uur geleden
Isiah Whitlock, bekend als Clay Davis in The Wire, overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.

2 uur geleden
Droneaanval Oekraïne raakt gaspijpleiding in Russische havenstad

TUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.

2 uur geleden
Treinbotsing bij Incastad Machu Picchu eist dode en 40 gewonden

MACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.

3 uur geleden
Merz roept Europa op zich assertiever op te stellen in de wereld

BERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.

3 uur geleden